ŚWIAT

Masakra w Buczy. Odkryto masowy grób. To dowody na rosyjskie ludobójstwo!

Rosyjska agresja na Ukrainie

Rosyjscy żołnierze w Buczy dokonali egzekucji na cywilach.

W pierwszych dniach wojny w tej podkijowskiej miejscowości toczyły się ciężkie walki z barbarzyńskimi wojskami agresora.

To ukraińscy żołnierze odkryli masowe mogiły na północny zachód od Kijowa.


Bestialstwo putinowskich wojsk nie zna granic.

Rosjanie zamordowali miedzy 300 a 350 mieszkańców tego miasta. Część ofiar miała związane za plecami ręce, a strzały oddawano w tył głowy.

Dzięki temu, że Bucza pod Kijowem została wyzwolona, niestety dokonano tego przerażającego odkrycia.


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do matek rosyjskich żołnierzy: „Zobaczcie, jakich łajdaków wychowałyście!”.

– Co zrobili, dlaczego ich zabili? Co zrobił mężczyzna, który jechał rowerem po ulicy? Po co torturowali na śmierć zwykłych ludzi w zwykłym mieście? Dlaczego dusili kobiety po tym, jak wyrywali im kolczyki z uszu? Jak można było gwałcić kobiety i zabijać je na oczach dzieci? Znęcać się nad ich ciałami nawet po śmierci? Po co miażdżyli czołgami ciała ludzi? – pytał prezydent.


– Setki zabitych ludzi, zakatowanych, rozstrzelanych cywilów. Ciała na ulicach, zaminowane terytorium, zaminowane są nawet ciała zabitych. Na naszej ziemi było skoncentrowane zło: zabójcy, kaci, gwałciciele, szabrownicy, którzy nazywają siebie armią. I którzy zasługują tylko na śmierć po tym, co zrobili

Zapraszam panią Merkel i pana Sarkozy’ego do odwiedzenia Buczy i zobaczenia, do czego przez 14 lat doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji. Zobaczcie na własne oczy zakatowanych Ukraińców i Ukrainki – dodał Zełenski.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował o nowy pakiet sankcji wobec Rosji w związku z wydarzeniami w Buczy.

„Doszło tam do zbrodni wojennych. Osoby odpowiedzialne za te zbrodnie muszą ponieść konsekwencje” – stwierdził Macron.


Ciała zabitych przez Rosjan cywilów znaleziono także w innych wyzwolonych miastach obwodu kijowskiego.

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez oznajmił, że na Ukrainie mogło dojść do ludobójstwa. „Zbrodniarze wojenni muszą zostać właściwie osądzeni, w tym konkretnym przypadku przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym”.

Premier Mateusz Morawiecki o ludobójstwie dokonywanym na Ukrainie

„Po 40. dniach agresji rosyjskiej na Ukrainę nikt nie ma wątpliwości, że to z czym mamy do czynienia, to jest czyste zło.

Dzisiaj kiedy patrzymy na te straszne zbrodnie na kobietach, dzieciach, całych rodzinach, to ten nasz krzyk powinien być jeszcze głośniejszy.

Bucza, Irpień, Hostomel, Motyzin, to nazwy miejscowości, które każdy z nas zapamięta pewnie do końca życia. Rosjanie dopuścili się zbrodni wyjątkowych, zbrodni ludobójstwa.

Te krwawe masakry, których dopuszczają się Rosjanie, rosyjscy żołnierze, zasługują na nazwanie ich po imieniu – to jest ludobójstwo. Musi to być osądzone. Ta zbrodnia musi być osądzona jak zbrodnia ludobójstwa.

W miejscowości Bucza Ukraińcy odkryli po wycofaniu sie rosyjskich wojsk ok. 300 osób zamordowanych w sposób, który znamy z dawnych lat, który znamy z różnych wydarzeń w historii Rosji.

To jest ludobójstwo i ta zbrodnia musi być osądzona jak zbrodnia ludobójstwa. W takich chwilach musimy zdawać sobie sprawę, że Ci, którzy milczą, nie zabierają głosu, są współodpowiedzialni. Musimy mówić o tych zbrodniach i musimy im przeciwdziałać.

Z tego miejsca wzywam liderów UE do zdecydowanego działania. Do wdrożenia takich działań, które wreszcie złamią machinę wojenną Putina, które zabiorą jej powietrze.

Z tego miejsca wzywam liderów UE do działań, które doprowadzą do skonfiskowania majątków Federacji Rosyjskiej zdeponowanych w bankach zachodniej Europy, które doprowadzą do skonfiskowania majątków oligarchów.

Panie prezydencie Macron, ile razy negocjował pan z Putinem? Co pan osiągnął? Czy powstrzymał pan którekolwiek z tych działań, które miały miejsce? Ze zbrodniarzami się nie negocjuje, zbrodniarzy trzeba zwalczać.

Dość tej gry na zwłokę niektórych liderów europejskich. Potrzebne są jasne, zdecydowane sankcje. Te dotychczasowe nie działają, potrzebne są zdecydowane działania, które złamią machinę wojenną Putina. Inaczej kolejni niewinni ludzie będą umierać.

Rosyjska agresja to nie jest wyjątek przy pracy, to jest reguła. Rosja posługuje się agresją, jako zasadą swojej polityki. Mówiłem już o tym przywódcom europejskim w listopadzie.

Te zbrodnie są wyjątkowe brutalne, dziś widzimy, że tworzy się mapa ludobójstwa XXI wieku. Wniosek jest taki, że Rosja jest dzisiaj państwem totalitarno-faszystowskim. Musimy je razem powstrzymać – w ramach NATO, w ramach UE.

Zbrodnia ludobójstwa musi zostać ukarana, musi zostać we właściwy sposób opisana, udokumentowana i osądzona. Proponujemy powołanie międzynarodowej komisji do zbadania tej zbrodni.

Międzynarodowa komisja do zbadania tej zbrodni, która będzie się składała z lekarzy, prawników, ekspertów, którzy będą w stanie określić wszystko bardzo dokładnie.

Polityka Niemiec przez poprzednie kilkanaście lat doprowadziła do tego, że Rosja ma dziś siłę, wynikającą z monopolu na sprzedaż surowców.

Przywództwo to nie tchórzostwo, czy kalkulacje. Przywództwo zobowiązuje nas do robienia wszystkiego co w naszej mocy, żeby zapobiegać kolejnym zbrodniom ludobójstwa. Przywództwo to bezkompromisowa walka ze złem.

Dajmy ludziom na Ukrainie normalnie żyć, tak jak my w Europie. Konieczność, nawet lękliwych, przemienia w bohaterów. Zacznijmy myślenie od troski o drugiego człowieka, zacznijmy wreszcie działać skutecznie, by pomóc Ukrainie.

Zdobądźcie się na ten odważny krok, na radykalny plan odejścia od ropy i gazu. Na konfiskatę majątku Federacji Rosyjskiej, znajdującego się w waszych bankach i oligarchów rosyjskich.

Jeżeli zostaniemy razem, będziemy silni. My tutaj w Polsce, jeżeli będziemy razem w Europie, w ramach NATO, to będziemy bezpieczni tylko tak doprowadzimy do pokoju w Europie.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button