HOKEJ

Marta Zawadzka nowym prezesem PHL. O hokeju w Polsce i na świecie w czasach pandemii

Polska Hokej Liga

Polska Hokej Liga ma nowego prezesa. Od 1 grudnia funkcję tę pełni Marta Zawadzka, dotychczasowa komisarz Ligi.

Marta Zawadzka objęła funkcję prezesa Polskiej Hokej Ligi po odchodzącym ze stanowiska Mirosławie Minkinie, który pozostaje prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, jedynego udziałowca spółki PHL. To pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Dotychczas, Marta Zawadzka pełniła obowiązki komisarza Ligi. – I nic w tej kwestii się nie zmieni. Będę łączyła pracę komisarza z nową funkcją – zapewnia nowa prezes PHL. Zawadzka pozostaje też wiceprezesem PZHL i członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) – najwyższej władzy w światowym hokeju oraz współprzewodnicząca Komisji Sędziowskiej przy IIHF.

– W Polsce rozgrywki hokejowe odbywają się w miarę normalnie. Udało się także rozegrać, np. dwumecz z Węgrami.

Prawdopodobnie jednak grudniowy turniej Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach odbędzie się z trzema reprezentacjami z Polski, Węgier i Łotwy (pierwotnie miały być 4 zespoły z innych krajów – red.).

Także kadry Juniorów U16, U18 i U20 rozpoczną zgrupowania i powalczą w swoich spotkaniach. Wiele europejskich drużyn ma przerwę z powodu pandemii. Zaś jako z nielicznych turniejów w tym roku MŚ U20 w kanadyjskim Edmonton odbędą się w grudniu. Co do organizacji Mistrzostw Świata 2021 Dywizji 1B seniorów w Polsce rozmowy wciąż trwają – powiedziała nam Marta Zawadzka, obecna prezes Polskiej Hokej Ligi na Lodzie.

– Liga i Związek mają wytyczoną konkretną ścieżkę rozwoju i wierzę, że wspólnie uda nam się zrealizować wszystkie priorytety polskiego hokeja – mówi Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Polska Hokej Liga Sp. z o.o. została powołana do życia przez PZHL 26 kwietnia 2013 r. Wraz z sezonem 2013/2014 spółka przejęła organizację i zarządzanie ligowymi rozgrywkami hokeja na lodzie najwyższego szczebla w Polsce. Oprócz Mirosława Minkiny poprzednikami Marty Zawadzkiej byli Janusz Wierzbowski i Mariusz Wołosz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button