MUZYKA

Måneskin z nowym klipem. „I WANNA BE YOUR SLAVE” zniewoli

Måneskin

Zespół Måneskin nie potrzebuje przedstawiania.

To fenomen, który podbija listy przebojów na całym świecie. Dziś przedstawia klip do utworu „I WANNA BE YOUR SLAVE”.

Ich piosenki „BEGGIN” oraz „I WANNA BE YOUR SLAVE” zajmują #1 i #10 miejsce na liście najczęściej odtwarzanych utworów w Spotify na całym świecie. Czy kogoś jeszcze dziwi, że udało im się zebrać ponad 2 miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych? Ich występ na Polsat SuperHit Festiwal 2021 odbił się szerokim echem we wszystkich polskich mediach. Single „I WANNA BE YOUR SLAVE” oraz „ZITTI E BUONI” zdobyły w Polsce platynowe wyróżnienie. Podobne nagrody spływają z ponad piętnastu innych krajów.

Oficjalny teledysk do utworu „I WANNA BE YOUR SLAVE” rzuca publikę w sam środek pętli, w której każde pragnienie ma swoją cenę. Jako gwiazdy odważnego i pozbawionego filtra show, Måneskin przedstawia klimat i tekst utworu, gdzie kontrastowe postacie mówią o seksualności we wszystkich niuansach… gdzie sprzeczności, które drzemią w każdym z nas sprawiają, że jesteśmy nieperfekcyjnymi, grzeszącymi ludźmi z potrzebą zbawienia. Klip został wyreżyserowany przez Simone Bozelliego. Jego wizualna narracja śledzi siłę ludzkich powiązań w sferze impulsów i relacji. Bozzelli wygrał nagrodę podczas 35 Międzynarodowego Tygodnia Krytyki Filmowej w Wenecji z krótkim metrażem „J’Adore”, wyprodukowanym przez Think|Cattleya. W klipie zespół zdecydował się nosić stroje i akcesoria Gucci z najbardziej ikonicznej kolekcji stworzonej przez dyrektora kreatywnego marki – Alessandro Michele.

„I WANNA BE YOUR SLAVE” i „BEGGIN’” pojawiły się także na amerykańskiej liście 20 najczęściej odtwarzanych singli w Spotify. Måneskin to pierwszy włoski zespół, który miał w tym samym czasie dwa utwory w Top 10 najmocniejszych singli w Wielkiej Brytanii. Trzy płyty zespołu – „CHOSEN”, „IL BALLO DELLA VITA” oraz „TEATRO D’IRA VOL.1” trafiły w Polsce do pierwszej dziesiątki OLiS, listy najlepiej sprzedających się albumów w naszym kraju.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button