TENIS

Magdalena Fręch udanie zakończyła sezon tenisowy. Dwa finały w Dubaju

Tennis

Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom) w doskonałym stylu zakończyła tegoroczne starty.

Zawodniczka PZT Team osiągnęła finały w singlu i deblu w dobrze obsadzonym turnieju ITF W100 na twardych kortach w Dubaju (pula nagród 100 tys. dol.). Tytuł Drużynowego Mistrza Polski wywalczył w Zielonej Górze zespół BKT Bielsko-Biała.

W niedzielę Fręch dwukrotnie wychodziła na kort. Najpierw wystąpiła w finale gry pojedynczej, w którym jej rywalką była Francuzka Elsa Jacquemot. Polka rozstawiona w drabince z numerem trzecim była faworytką tego pojedynku, ale się okazało, że rywalka dobrze radziła sobie z jej serwisem i najpierw zdobyła „breaka” na 3:2 (Magda odrobiła stratę), a następnie w 11. gemie na 6:5. Chwilę później rozstrzygnęła na swoją korzyść losy pierwszej partii wynikiem 7:5.

Druga partia przyniosła rosnącą przewagę niżej notowanej w rankingu WTA Francuzki, która dwukrotnie przełamała zawodniczkę PZT Team – na otwarcie i w piątym gemie – i zakończyła ją wygraną 6:2.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek Fręch rozpoczęła walkę o tytuł w deblu, a jej partnerką była Katerina Wołodko. Polsko-ukraiński duet nie sprostał jednak bardziej utytułowanym rywalkom, czyli Węgierce Timei Babos oraz Francuzce Kristinie Mladenovic i przegrał 1:6, 3:6.

Tenis. Zuzia Bendarz (fot. PZT)

Zuzanna Bednarz (KS Górnik Bytom) awansowała do półfinału gry podwójnej w turnieju ITF W15 w austriackim Oberpullendorf (z pulą nagród 15 tys. dol.). Zawodniczka PZT Team oraz Słowaczka Mia Chudejova poniosły w nim porażkę z zawodniczkami gospodarzy Arabellą Koller i Mavie Osterreicher 2:6, 3:6.

W tym tygodniu w hali CSR w Zielonej Górze rozstrzygnęły się losy tytułu Drużynowego Mistrza Polski, który zdobył naszpikowany krajowymi i zagranicznymi gwiazdami zespół BKT Bielsko-Biała. W sobotnim finale okazał się lepszy od ekipy Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki 4:2. Po dwóch meczach singlowych kobiet i dwóch mężczyzn był remis 2:2, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w pojedynkach deblowych.

Już w piątek brązowy medal w rywalizacji w ramach Final Four SuperLIGI wywalczył zespół WKT Mera Warszawa, po wygranej z KT Kubala Ustroń 4:2.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button