POLSKA

Łuków. Zabójstwo komornik. Ziobro z wnioskiem o przyznanie renty specjalnej dla jej syna

Lubelskie

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o przyznanie renty specjalnej dla syna zabitej na służbie komornik Ewy Kochańskiej.

Tragiczna śmierć funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków to wstrząsające zdarzenie, które spotkało się z natychmiastową reakcją Ministerstwa Sprawiedliwości.

Minister Zbigniew Ziobro złożył rodzinie i bliskim zamordowanej pani komornik wyrazy najgłębszego współczucia. Ewa Kochańska w piątek 18 listopada br. została zaatakowana nożem w Kancelarii Komorniczej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala.

Poza wnioskiem o przyznanie renty specjalnej rodzina Ewy Kochańskiej zostanie objęta pomocą ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Pozostają one w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości i służą zapewnieniu wsparcia ofiarom przestępstw i ich bliskim

– Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni – zapewnił Zbigniew Ziobro natychmiast po otrzymaniu wiadomości o piątkowej tragedii.

Atak na funkcjonariusza publicznego w czasie pełnienia służby uderza w podstawy ładu Rzeczypospolitej. Wymaga więc zdecydowanej reakcji wymiaru sprawiedliwości. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem służbowym Prokuratora Krajowego. Już w piątek wystąpił o to wiceminister Marcin Warchoł. Sprawca został zatrzymany i grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Bezpieczeństwo funkcjonariuszy publicznych jest priorytetem Ministerstwa Sprawiedliwości. Służą temu wprowadzane z inicjatywy resortu regulacje ustawowe. To m.in. uchwalone niedawno przez Sejm nowe przepisy Kodeksu karnego, które wzmacniają ochronę zdrowia i życia funkcjonariuszy publicznych.

Areszt dla 42-letniego sprawcy zabójstwa

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez łukowskich policjantów 42-latkowi. Mężczyzna w kancelarii komorniczej zaatakował i ranił nożem dwie osoby, a później rzucił się z nożem na interweniujących policjantów. Wobec uzbrojonego i agresywnego napastnika policjanci użyli broni palnej. Zaatakowana przez niego 44-latka zmarła w szpitalu. Sprawca usłyszał zarzuty zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godziną 13.00 w jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie (Lubelskie). Mężczyzna zaatakował i zadał ciosy nożem 44-latce oraz 32-letniemu mężczyźnie. Agresywny napastnik rzucił się z nożem również na interweniujących policjantów. Jeden z mundurowych użył wobec niego broni służbowej, postrzelony mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pokrzywdzona 44-latka wraz z 32-letnim mężczyzną również zostali przetransportowani do szpitala. Niestety mimo długiej reanimacji życia zranionej nożem 44-latki nie udało się uratować.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Pilnowany w szpitalu przez mundurowych, ranny 42-latek już usłyszał zarzuty. Dzisiaj Sąd przychylił się do wniosku łukowskiej Policji oraz Prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec 42-latka

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button