LOTNICZE NEWSY

Lufthansa. Więcej lotów z Rzeszowa do Monachium. Przesiadki na “pięciogwiazdkowym lotnisku”

Liczba rejsów z Rzeszowa do Monachium wzrośnie do 14 tygodniowo

W letnim rozkładzie połączeń 2019 Lufthansa zwiększa liczbę rejsów na trasie Rzeszów-Monachium.

Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia. Pasażerowie zyskają również nową możliwość przylotu do Rzeszowa codziennym wieczornym rejsem z Monachium o godzinie 21:35. W rozkładzie rejsów w sezonie letnim 2019 liczba połączeń cotygodniowych połączeń wzrośnie do 14.

Będą się one odbywać według rozkładu:

LH1607 Rzeszów 6:15 – 7:40 Monachium (codziennie)
LH1618 Monachium 11:20 – 12:45 Rzeszów (codziennie)
LH1619 Rzeszów 13:20 – 14:25 Monachium (codziennie)
LH1606 Monachium 21:35 – 23:00 Rzeszów (codziennie)

Na wszystkich rejsach na trasie Rzeszów-Monachium latać będą samoloty Canadair RJ 900. Ryzyko opóźnienia rejsu lub odwołania go ze względu na warunki pogodowe zminimalizuje fakt, że na pasażerów lecących rano do Monachium będzie czekać samolot obsługujący wieczorny rejs do Rzeszowa poprzedniego dnia.

Nowe połączenia mają zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów. Poranny rejs z Rzeszowa ma usprawnić przesiadkę w monachijskim hubie Lufthansy. Pasażerowie będą mogli wygodniej udać się w dalszą podróż do wielu miast zarówno w Europie jak i na całym świecie, takich jak: Dusseldorf, Zurych, Turyn oraz Nowy Jork, Chicago czy Hong Kong. Większa częstotliwość lotów z Podkarpacia ułatwi dogodną podróż do wszystkich 343 miast z międzynarodowej siatki połączeń Lufthansa Group.

Zwiększenie częstotliwości lotów między Rzeszowem a Monachium to dowód na to, że Lufthansa Group wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów we wszystkich regionach Polski. Od dawna jesteśmy obecni na polskim rynku, a na lotnisku w Rzeszowie działamy od 9 lat. Nowe rejsy ułatwią podróżnym z Podkarpacia dostęp do rozbudowanej siatki połączeń, które Lufthansa Group oferuje na monachijskim lotnisku – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Cieszymy się z rozwoju współpracy z jedną z największych linii lotniczych na świecie. Dodatkowe rejsy i bardziej dogodne godziny operowania z pewnością przełożą się na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, szczególnie w segmencie biznesowym. To odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rodzimych przedsiębiorców oraz zagranicznych inwestorów, których z każdym rokiem przybywa na Podkarpaciu. Szacujemy, że w tym roku z bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Monachium skorzysta prawie 60 tysięcy pasażerów – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Dostępność nowych połączeń otworzy przed pasażerami biznesowymi możliwość podróży i powrotu do Rzeszowa tego samego dnia. Ponadto program lojalnościowy Partner Plus Benefit (PPB) dla przedsiębiorstw każdej wielkości pozwala gromadzić punkty za odbyte rejsy, które można następnie wymieniać na bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży, vouchery na dostęp do Internetu na pokładzie samolotu i nagrody rzeczowe. Do 31 maja 2019 roku pasażerowie rejsów na trasie Rzeszów-Monachium zostaną nagrodzeni potrójną liczbą punktów. Oznacza to, że odbywając w tym okresie sześć takich podróży, bilet na kolejne połączenie firma otrzyma gratis.

Kontynentalne połączenia Lufthansy do hubów przesiadkowych, takich jak lotnisko w Monachium, cieszą się uznaniem wśród pasażerów. W marcu 2019 r. Lufthansa została wyróżniona nagrodą CEESAR dla „najlepszej linii krótkodystansowej”. Te prestiżowe nagrody są przyznawane regularnie od 2004 roku. Od bieżącej edycji odzwierciedlają one opinie zweryfikowanych pasażerów nie tylko z Polski, ale z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Port Lotniczy w Monachium jako pierwszy w Europie został nagrodzony prestiżowym tytułem “pięciogwiazdkowego lotniska” przez londyński instytut Skytrax.

Niedawno otwarta część Terminala 2 – Satellite – zachwyca jasnością, przestronnością, licznymi sklepami i restauracjami, strefami relaksu oraz widokiem na płytę lotniska z Alpami Bawarskimi w tle. To jeden z najnowocześniejszych obecnie budynków lotniskowych. W 2017 roku Terminal 2 został uznany za „najlepszy terminal lotniskowy” na świecie w plebiscycie Skytrax World Airport Awards. Stąd sam pobyt na lotnisku w Monachium jest dużą przyjemnością i dlatego jest często wybierany przez pasażerów jako hub przesiadkowy.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button