W lipcu pasażerowie Lufthansa Group będą mogli udać się w podróż do Frankfurtu i Monachium z pięciu polskich lotnisk.
Pasażerowie z Warszawy i Krakowa będą mieli do dyspozycji 14 cotygodniowych połączeń do Frankfurtu, oraz 5 rejsów w tygodniu do Monachium. Lufthansa Group uruchomi także 7 cotygodniowych przelotów z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu oraz 5 połączeń między Gdańskiem a Monachium. Pasażerowie z Krakowa będą mogli również udać się w podróż do Dusseldorfu dzięki 2 cotygodniowym przelotom oferowanym przez należącą do Lufthansa Group linię Eurowings. Oznacza to w sumie 59 cotygodniowych rejsów z Polski.
Szczegóły planowanych połączeń Lufthansa Group z Polski w lipcu 2020 r.
Kraków (14/tydzień)
Kraków (5/tydzień)
Kraków (2/tydzień)
Warszawa (14/tydzień)
Warszawa (5/tydzień)
Gdańsk (5/tydzień)
Wrocław (7/tydzień)
Poznań (7/tydzień)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Monachium (Lufthansa)
do Dusseldorfu (Eurowings)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Monachium (Lufthansa)
do Monachium (Lufthansa)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Frankfurtu (Lufthansa)
„Rozwijając połączenia z polskich lotnisk, zapewniamy kolejnym regionom, w których siedzibę ma wielu naszych międzynarodowych klientów biznesowych, włączenie do międzynarodowej siatki połączeń Lufthansa Group za pośrednictwem portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium” – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.
W nadchodzących tygodniach i miesiącach linie lotnicze należące do Lufthansa Group znacznie rozszerzą swoją ofertę. Dotyczy to zarówno połączeń krótkiego zasięgu, jak i rejsów długodystansowych. Ponownie głównym celem jest udostępnienie pasażerom rejsów do jak największej ilości miast docelowych.
Przykładowo, we wrześniu do siatki wróci 90% początkowo planowanych połączeń krótkiego i średniego zasięgu oraz 70% rejsów długodystansowych. Przygotowujący się na jesienny i zimowy wypoczynek pasażerowie zyskują dostęp do przejrzystej siatki połączeń oferowanych we wszystkich portach przesiadkowych należących do Lufthansa Group.
Główna linia Grupy – Lufthansa – na jesieni udostępni pasażerom ponad 100 cotygodniowych połączeń z lotnisk we Frankfurcie i Monachium do miast w Ameryce Północnej. Planowanych jest także około 90 rejsów do Azji, ponad 20 w rejon Bliskiego Wschodu i ponad 25 do Afryki. Wznowione zostaną, między innymi, rejsy do afrykańskich miast Windhuk i Nairobi, do Bejrutu i Rijadu na Bliskim Wschodzie, do Houston, Bostonu i Vancouver w Ameryce Północnej oraz do położonych w Azji Hong Kongu i Singapuru.
Od września Lufthansa zaoferuje pasażerom w sumie 1800 cotygodniowych połączeń na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Podróżni będą mogli udać się w rejs do jednego ze 102 miast docelowych z Frankfurtu oraz do 88 destynacji z Monachium. Pasażerowie mogą wybrać takie kierunki jak Malaga, Alicante, Walencja, Neapol, Rodos, Palermo, Faro, Madera, Olbia, Dubrownik, Reykjavik oraz wiele innych miejscowości turystycznych, które będą dostępne z lotniska we Frankfurcie.
Wiele wznowionych rejsów już od 4 czerwca znajdzie się w systemie rezerwacyjnym i tym samym staną się dostępne dla pasażerów. Lista kierunków dostępnych na stronie lufthansa.com oraz witrynach pozostałych przewoźników należących do Lufthansa Group jest codziennie aktualizowana.
Z dniem 1 czerwca Lufthansa rozszerzyła także zakres oferowanych usług. Pasażerowie przed podróżą otrzymają środki dezynfekujące. W klasie biznes, na trasach krótkiego oraz średniego zasięgu, pasażerowie ponownie uzyskają dostęp do posiłków oraz napojów. Na trasach długodystansowych, oferta napojów zostanie rozszerzona na wszystkie klasy podróży. W pierwszej klasie oraz klasie biznes, podróżni znów będą mogli wybrać posiłek z karty dań. Posiłki zostaną także przygotowane dla pasażerów w Klasie Ekonomicznej. Mimo zmian w oferowanych usługach, stale obowiązują ścisłe zasady dotyczące higieny.
Od lipca Austrian Airlines, po raz pierwszy od połowy marca, wznowi regularne operacje lotnicze dalekiego zasięgu. Pasażerowie uzyskają dostęp do maksymalnie trzech cotygodniowych połączeń do Bangkoku, Chicago, Nowego Jorku (Newark) oraz Waszyngtonu. Od lipca rozwinięta zostanie także siatka połączeń europejskich – w tym do miast położonych w Grecji.
Na jesień SWISS planuje przywrócenie około 85% kierunków dostępnych przed wybuchem pandemii koronawirusa, oferując przy tym jedną trzecią zdolności przewozowych. W tej początkowej fazie, szwajcarski przewoźnik zobowiązuje się zaoferować jak najszerszy zakres usług, ze szczególnym uwzględnieniem tras europejskich dostępnych z lotnisk w Zurychu oraz Genewie. W dalszej kolejności do siatki połączeń włączone zostaną także połączenia międzykontynentalne.
Eurowings także planuje znaczne rozszerzenie siatki połączeń, zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych. W ciągu sezonu letniego przewiduje się wznowienie rejsów do 80% miast docelowych. W związku ze zniesieniem obostrzeń rośnie zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi, takimi jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Z tego powodu już w lipcu Eurowings przywróci od 30 do 40% zdolności przewozowych, koncentrując się na rejsach oferowanych z Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Kolonii/Bonn.
Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o zasadach dotyczących wjazdu oraz kwarantanny na terenie kraju, do którego się udają. W czasie podróży mogą zostać nałożone na nich ograniczenia, wynikające z bardziej rygorystycznych przepisów higieny i bezpieczeństwa, co może np. wydłużyć czas oczekiwania w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.
Od 8 czerwca pasażerów na pokładach samolotów Lufthansy oraz Eurowings obowiązuje zakrywanie nosa i ust przez cały czas podróży. Zapewni to większe bezpieczeństwo wszystkim podróżnym. Ogólne Warunki Przewozu (GTC) także zostaną zmienione. Lufthansa rekomenduje pasażerom, by nos i usta mieli zakryte podczas całego czasu trwania podróży, również np. na lotnisku, jeśli występuje problem z zachowaniem dystansu społecznego.
W pigułce
- W nowym rozkładzie znajdą się lotniska we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Krakowie
- Do końca września do oferty wróci 90% rejsów krótkiego i średniego zasięgu, oraz 70% połączeń długodystansowych
- Pasażerowie Lufthansa Group będą mogli udać się w podróż z pięciu polskich miast: Wrocławia, Gdańska, Poznania, Warszawy i Krakowa
- Rejsy do Monachium (z Warszawy, Krakowa i Gdańska) i Frankfurtu (z Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia)
Lufthansa Group: 600 milionów euro dla Austrian Airlines od rządu
Austriacki rząd federalny, Lufthansa oraz Austrian Airlines porozumieli się w kwestii zasad przydzielenia przewoźnikowi pakietu ratunkowego o wartości 600 milionów euro. Celem pomocy ma być zrównoważone i długofalowe wsparcie dla Wiednia jako portu przesiadkowego oferującego połączenia lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również rejsy długodystansowe.
Wsparcie rządu wyniesie 150 milionów euro tytułem pokrycia strat związanych z pandemią koronawirusa. 150 milionów z własnego kapitału wniesie Lufthansa. Pozostałe 300 milionów to pożyczki bankowe, których termin spłaty upływa w 2026 roku.
Warunkiem austriackiego rządu było złożenie przez przewoźnika długoterminowych, wiążących zobowiązań dotyczących przestrzegania ścisłych wymogów ekologicznych na porcie przesiadkowym w Wiedniu.
Wdrożenie w życie pakietu pomocowego uzależnione jest od otrzymania rządowego wsparcia finansowego przez Lufthansę oraz zaakceptowania ostatecznego kształtu pakietu przez władze spółki oraz Komisję Europejską.
„Jestem pełen ulgi i wdzięczności, gdyż wspólnie sprawiliśmy, że samoloty Austrian Airlines ponownie mogą wzbić się w powietrze. Po niemal trzech miesiącach uziemienia, Austrian Airlines jest gotowe do startu i powoli będzie poszerzać zakres oferowanych operacji lotniczych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi podróży. Z niecierpliwością czekamy, by ponownie powitać pasażerów na naszych pokładach” – powiedział CEO Austrian Airlines Alexis von Hoensbroech.