LUBLIN

Lublin. Próbował zabić 20-latkę. Dziewczyna wyskoczyła z drugiego piętra

Obywatele Zimbabwe

Policjanci zatrzymali 26-latka, który z zazdrości próbował dokonać zabójstwa swojej dziewczyny.

Mężczyzna po powrocie do domu zaczął bić 20-latkę, grozić jej śmiercią oraz próbował zaatakować nożem. Kobieta ze strachu wyskoczyła z okna 2. piętra. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali 11 listopada. Skierowani na miejsce mundurowi od razu zatrzymali 26-latka.

Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynikało, iż mężczyzna po powrocie do mieszkania stał się agresywny i wszczął awanturę. Powodem zajścia miała być zazdrość.

Obywatel Zimbabwe początkowo zaczął uderzać 20-latkę pięściami oraz butelką. Następnie gdy kobieta próbowała uciec, zamknął drzwi na klucz i zaczął grozić jej zabójstwem. W pewnym momencie chwycił za nóż i usiłował zadać cios. Wtedy obywatelka Zimbabwe, ratując swoje życia wyskoczyła z okna mieszkania na 2. piętrze. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły pomocy 20-latce. Złamała kość biodrową.

Sprawca od razu został przewieziony do policyjnej celi. Po zebraniu dowodów w sprawie policjanci z 1. komisariatu doprowadzili 26-latka do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Mężczyzna w trakcie przesłuchania usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia ciała oraz usiłowania zabójstwa.

26-letni obywatel Zimbabwe decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button