Lotnisko Zielona Góra-Babimost. Więcej połączeń z Warszawy. Nowy wakacyjny kierunek

Lotnisko Zielona Góra-Babimost

Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę połączeń na trasie z Warszawy do Zielonej Góry z 5 do 10 rotacji tygodniowo.

W rozpoczynającym się sezonie letnim przewoźnik zmodyfikuje rozkład połączeń tak, by stał się jeszcze atrakcyjniejszy dla pasażerów.

Samoloty LOT-u z Warszawy do Zielonej Góry startują w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 22.35, by wylądować na lotnisku Zielona Góra-Babimost o godz. 23.35. Połączenie z Zielonej Góry do Warszawy jest realizowane obecnie w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o godz. 5.45. Samolot ląduje w Warszawie o godz. 6.50. Rejs między Zieloną Górą a Warszawą trwa nieco ponad godzinę, a czas przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie na inne rejsy z oferty LOT-u w Polsce, Europie i na świecie to zaledwie 30 minut.

LOT wygrał właśnie ogłoszony 8 lutego br. przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska w Babimoście. W efekcie polski przewoźnik będzie kontynuować połączenia z Zielonej Góry do Warszawy w okresie od 1 kwietnia br. do 31 grudnia 2020 r. Województwo lubuskie na promocję regionu poprzez połączenia lotnicze przeznaczy w tym okresie 14,9 mln zł.

– Z chwilą podjęcia funkcji w zarządzie województwa, konsekwentnie przystąpiłem do operacyjnych działań we współpracy z departamentem infrastruktury i komunikacji, które zaowocowały samymi dobrymi informacjami dla pasażerów. Udało nam się rozstrzygnąć przetarg, do którego przystąpił LOT. Połączenia z Warszawą będą kontynuowane w korzystniejszych godzinach – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego.

Od 6 czerwca br. połączenie z Zielonej Góry do Warszawy obsługiwane będzie nie 5, ale aż 10 razy tygodniowo. Pasażerowie będą mieli możliwość wyboru lotu zarówno porannego jak i wieczornego. Wyloty z Warszawy do Zielonej Góry będą realizowane pomiędzy godziną 7.45 a 8.30, natomiast rejsy powrotne mają odbywać się pomiędzy godziną 8.15 a 8.45. Rejsy wieczorne z Warszawy do Zielonej Góry będą startować między godziną 20 a 20.45, natomiast rejsy powrotne będą odbywać się między godziną 20.45 a 21.30.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami województwa lubuskiego oraz portu Zielona Góra-Babimost. Cieszymy się, że to właśnie na pokładach LOT-u pasażerowie z tego regionu Polski mogą rozpoczynać swoją podróż zarówno do stolicy Polski, jak i korzystać z bardzo atrakcyjnej oferty naszego hubu na Lotnisku Chopina. Dziś w ofercie LOT-u jest 111 połączeń na całym świecie, więc naprawdę jest w czym wybierać. Zapraszamy na nasze gościnne pokłady – mówi Jakub Panek z biura prasowego Polskich Linii Lotniczych LOT.

Połączenie do Zielonej Góry jest 11. połączeniem krajowym LOT-u. Oprócz niego LOT realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Gdańskiem, Poznaniem, Lublinem, Wrocławiem, Katowicami, Krakowem oraz Rzeszowem, a także bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska i od 25 kwietnia ze stolicy Małopolski do portu Olsztyn-Mazury.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień 81 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.

Nowy wakacyjny kierunek z lotniska w Zielonej Górze

Linia czarterowa Onur Air wprowadza rejsy czarterowe do Turcji z lotniska Babimost w Zielonej Górze. Pasażerowie będą mogli podróżować do tureckiej Antalyi w sezonie wakacyjnym – od 24 czerwca do 16 września. Rejsy będą wykonywane samolotami z rodziny A320 tureckiego przewoźnika Onur Air.

– Bardzo cieszymy się z tego połączenia, które świadczy o rosnącym potencjale regionu, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, duże oferowanie rejsów z Wrocławia czy Poznania. Uważamy, że Zielona Góra jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec. – mówi Piotr Rudzki z Biura Prasowego PPL. – Antalya była najpopularniejszym kierunkiem ubiegłego roku z Warszawy, liczymy na to, że jej popularność powtórzy się również w przypadku Zielonej Góry.

W zeszłym roku Turcję odwiedziło ponad dwa razy więcej polskich turystów niż w 2017. Dynamiczny trend wzrostowy utrzymuje się, a najpopularniejszym regionem jest Riwiera Turecka.
(org.)

Exit mobile version