WARSZAWA

Lotnisko Chopina. Ujawniono termosy wypełnione psychotropami

Mazowieckie

M.in. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu skontrolowali jedną z przesyłek znajdującą się w magazynie w Terminalu Cargo Lotniska Chopina, która wzbudziła wątpliwości.

Jak się później okazało słusznie. Po jej otwarciu, funkcjonariusze ujawnili 50 sztuk termosów oryginalnie zapakowanych w pudełka, które okazały się przemytniczą skrytką. Mundurowi zdemontowali podstawę termosu. Wewnątrz każdego były ukryte woreczki foliowe z białym proszkiem. Wspomagał ich służbowy pies Draba z MUCS wyszkolony do wykrywania narkotyków, który zaznaczył podejrzany na palecie karton.

Wstępne badania spektrometrem wykazały, że podejrzany proszek jest substancją psychotropową, a przeprowadzona analiza w Centralnym Laboratorium Celno–Skarbowym potwierdziła wstępne wyniki. To ketamina – substancja psychotropowa, która może być stosowana wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań.

Łącznie w 50 termosach znajdowało się 745 torebek foliowych z niedozwoloną substancją, której waga wynosiła 49 kg.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie.

W Polsce od 2005 roku ketamina znajduje się w grupie II-P Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wywóz środków psychotropowych grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Po raz kolejny psi nos Służby Celno–Skarbowej bezbłędnie wywąchał podejrzane substancje, które próbowano przemycić w specjalnie do tego przygotowanych skrytkach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button