POLSKA

Lotnisko Chopina. Paczki z heroiną ukryte w walizce. 5 kg narkotyków warte milion złotych

Lotnisko Chopina w Warszawie

Udaremniono przemyt środków odurzających o wartości ponad 1 miliona złotych na Lotnisku Chopina.

Dla Krajowej Administracji Skarbowej najważniejszym jest fakt, że nie trafią już one do rąk polskich obywateli.

Hiszpanka, która przyleciała do Warszawy z Madagaskaru została skierowana do kontroli przez funkcjonariuszy Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Jej nietypowe zachowanie podczas przeprowadzanych czynności oraz brak logicznego uzasadnienia pobytu w Afryce były impulsem dla funkcjonariuszy celno-skarbowych do szczegółowego sprawdzenia podróżnej. W efekcie, ujawniono trzy pakiety narkotyków, ukryte w podwójnych ściankach i dnie jej walizki. Paczki, o łącznej wadze ponad 5 kilogramów, zawierały beżowy proszek, który został poddany badaniu narkotestem. Wynik wskazał, że podejrzana substancja to heroina. Rezultat testu został potwierdzony w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

Dzięki trafnej i dynamicznej reakcji funkcjonariuszy, została także zatrzymana kolejna osoba biorąca udział w przemycie ujawnionych narkotyków. Po przesłuchaniu w Prokuraturze, wobec zatrzymanych, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

„Przeciwdziałanie przemytowi narkotyków jest jednym z priorytetowych działań w zakresie bezpieczeństwa naszych obywateli, które realizują funkcjonariusze służby celno-skarbowej na mazowieckich lotniskach. Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym można łatwo stać się ofiarą przemytników. Dlatego, przypominam, aby nie przyjmować do swojego bagażu paczek od nieznanych osób, ponieważ mogą one zawierać nielegalne substancje lub inne towary. Nieświadomość nie zwalnia przed odpowiedzialnością i sankcjami grożącymi za przewóz środków odurzających” – powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

To kolejne w ostatnim czasie tak duże ujawnienie próby przemytu narkotyków – pod koniec czerwca funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny.
(KAS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button