LOTNICZE NEWSY

#LOTdoDomu. 29 tys. Polaków wróciło do kraju. Loty z zagranicy w końcu darmowe

#LOTdoDomu

Od 15 marca, czyli ośmiu operacji #LOTdoDomu do kraju powróciło prawie 29 tys. polskich obywateli.

Jeszcze dzisiaj przewoźnik zabiera Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dublina, Genewy, Helsinek, Budapesztu i Nicei.

Nowe kierunki są już dostępne na stronie www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Polacy, którzy wracają z zagranicy nie będą musieli już płacić za bilety

Wreszcie po kilku dniach Polska przyłączyła się do unijnego mechanizmu, który polega na zwrocie kosztów podróży liniom lotniczym. W rządowym projekcie „Lot do domu” pasażerowie płacili od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Pasażer nie płaci nic, a 75 proc. kosztów ponoszonych przez przewoźnika zwraca Unia Europejska, a za resztę płaci rząd.

Już wcześniej Czechy czy Niemcy korzystali z tego mechanizmu. Polska jak zawsze jest w tyle. Pojawiają się głosy, ze PLL LOT chciał najpierw „zedrzeć pieniądze” od rodaków, by pomimo pandemii zarabiać na przelotach.

#LOTdoDomu – darmowe przejazdy autokarami i pociągami

W ciągu ośmiu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło już 28 706 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 211 rejsów, wykorzystując 44 maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400.

Dzisiaj rozpoczyna się dziewiąty dzień operacji #LOTdoDomu – na dziś planowanych jest 18 rejsów m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dubaju, Dublina, Genewy, Oslo, Helsinek, Brukseli, Budapesztu, Nicei, Edynburga, Sztokholmu, Trondheim i Barcelony.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Dubaju, Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki, Kapsztadu, Bergen, Dublina, Larnaki, Brukseli (24.03), oraz z Bangkoku, Chicago, Zanzibaru i Denpasar (25.03).

LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych, odległych kierunków świata takich jak m.in Kolombo, Male na Malediwach, Sydney w Australii, a także z Filipin (Cebu i Manili) i Hanoi z międzylądowaniem w Singapurze.

W ramach operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów, do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe – pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.
(własne, org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Szkoda, że nikt nie docenia tego ze akcja LOT DO DOMU była wdrożona NATYCHMIAST i oferowała powrót do kraju bez czekania na uruchomienie programów unijnych – a to trwa długo. W wielu przypadkach zdazyliby zamknac granice i unieruchomić naszych rodakow

  2. LOT wykonuje gigantyczną robotę na skalę chyba niespotykaną w historii firmy. Mogę tylko podziękować wam że wróciłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button