LOTNICZE NEWSY

LOT. Nowe letnie kierunki z Polski do Chorwacji i Albanii

Nowe wakacyjne połączenia LOT-u

Słoneczna Rijeka w Chorwacji i Tirana w Albanii wzbogacą ofertę wakacyjnych kierunków LOT-u.

W sezonie letnim polski przewoźnik powróci też do portów na Bałkanach – do Splitu, Zadaru, Warny i na grecką wyspę Korfu. Połączenia będą realizowane sezonowo raz w tygodniu od czerwca do września 2020 roku.

W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród wakacyjnych nowości – 6 czerwca polski przewoźnik po raz pierwszy wystartuje z Warszawy do stolicy Albanii – Tirany. Z kolei do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki LOT poleci 13 czerwca. W sumie w szczycie sezonu LOT będzie wykonywał połączenia do pięciu miast w Chorwacji: do Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) i do Zagrzebia.

Nowe wakacyjne połączenia będą obsługiwane raz w tygodniu, według następującego rozkładu:

LO561 WAW-RJK 13:40-15:30 niedziela

LO562 RJK-WAW 16:20-18:10 niedziela

LO623 WAW-TIA 13:45-15:55 sobota

LO624 TIA-WAW 16:45-18:55 sobota

– Dzięki sukcesywnie rozszerzanej ofercie zapewniamy pasażerom z Polski i Europy najbardziej komfortową podróż do atrakcyjnych, turystycznych miejscowości na Bałkanach. Nasze doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad Adriatykiem, dlatego zdecydowaliśmy uruchomić bezpośrednie rejsy do nowego chorwackiego portu – Rijeki. Liczymy na to, że nasi pasażerowie chętnie skorzystają z okazji by odwiedzić w przyszłym roku Tiranę – tylko z LOT-em podróż z Warszawy do stolicy Albanii zajmie nieco ponad dwie godziny, bez konieczności spędzenia długich godzin w samochodzie – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych LOT-u.

LOT sukcesywnie zwiększa swoją obecność na Bałkanach, które w ciągu ostatnich lat stały się popularnym kierunkiem podróży pośród rosnącej liczby turystów z Europy. Latem LOT będzie obsługiwał już 20 tras do tego regionu z Warszawy, Krakowa i Budapesztu – oprócz sezonowych połączeń do Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, pasażerowie mogą wybierać spośród wielu innych miast, takich jak Skopje, Podgorica, Belgrad, Sofia, Bukareszt, Kluż Napoka i Lubljana.

Rejsy do chorwackich kurortów Rijeki, Splitu i Zadaru wykonają nowoczesne Embraery, natomiast do Tirany pasażerowie polecą na pokładach Boeingów 737-800 LOT-u. Na rejsach wykonywanych sezonowo dostępny jest standard LOT Economy Class.

Wzbogacona o nowe połączenia wakacyjna oferta LOT-u jest zgodna z założeniami strategii rentownego wzrostu, jaką przewoźnik wdraża od początku 2016 roku. W przyszłym roku LOT będzie dalej rozwijał siatkę połączeń – na początku sezonu letniego wystartuje z Budapesztu w sześciu nowych europejskich kierunkach. W maju polski przewoźnik uruchomi nowe dalekodystansowe rejsy z Krakowa do Nowego Jorku (JFK), a w sierpniu z Warszawy do San Francisco zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button