ŁÓDŹ

Łódź. Największy w Polsce mural z.. Wiedźminem

Wiedźmin, Sapkowski i Łódź

Trzy ściany na łódzkim „Manhattanie”, 24 piętra i ponad 70 metrów wysokości.

Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki. Oto premiera ogromnego muralu z Geraltem z Rivii!

Największy mural z Wiedźminem powstał w Łodzi. Prezydent Łodzi Hana Zdanowska oraz autor projektu Jakub Rebelka (fot. UMŁ)

Wiedźmin, Sapkowski i Łódź

Ogromny mural z Wiedźminem to największy w kraju obraz i jeden z największych na świecie. Powstał na trzech ścianach wieżowców przy ul. Piotrkowskiej 182, niedaleko skrzyżowania z trasą WZ.

Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Projekt na ścianę przeniosło w ponad dwa tygodnie w sumie osiem osób.

Największy mural z Wiedźminem powstał w Łodzi (fot. UMŁ)

– Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię – opowiada Rebelka.

Największy mural z Wiedźminem powstał w Łodzi (fot. UMŁ)

Superbohater z Polski

Wiedźmin to ogólnoświatowe zjawisko i najbardziej znany superbohater z Polski. Geralt z Rivii jest protagonistą sagi Andrzeja Sapkowskiego, którego historię pierwszy raz poznaliśmy na łamach „Fantastyki” w 1986 r. Od tamtego czasu fani na całym świecie zaczytują się w kolejnych tomach powieści, wcielają się w łowcę potworów dzięki grom komputerowym, a teraz wyczekują drugiego sezonu serialu z Henrym Cavillem w roli tytułowej.

W powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button