ŁÓDŹ

Łódź. Karnawałowa parada po raz pierwszy na Piotrkowskiej

Wielka parada karnawałowa na ul. Piotrkowskiej

W ostatnią niedzielę karnawału, 23 lutego, Łódzkie Centrum Wydarzeń organizuje imprezę ostatkową na ul. Piotrkowskiej.

Rozpocznie ją huczna parada, która tego dnia o godz. 12.00 wyruszy z korowodem tancerzy, szczudlarzy i przebierańców z placu Wolności.

Na początku wydarzenia każda osoba w niecodziennym stroju, masce, nakryciu głowy lub karnawałowym przebraniu otrzyma od organizatora bilet na dowolny film do kina Helios. Na czele parady jechać będzie kolorowo przyozdobiony trambus, a z pojazdu rozbrzmiewać będzie muzyka taneczna przygotowana przez DJ Lizarda. Dziesiątka pierwszych dzieci będzie też miała szanse przejechać się zabytkowym trambusem.

Konkursy i animacje z nagrodami przewidziane są podczas finału, który będzie miał miejsce w pasażu Schillera po zakończeniu pochodu, czyli około godz. 13.00. Najwspanialsze i najbardziej pomysłowe stroje uhonorowane zostaną zaproszeniami na bilard, kręgle czy pizzę, a ocenie podlegać będzie kreatywność, inwencja twórcza i dbałość o szczegóły. Konkurs będzie prowadzony w kilku kategoriach: dla osób dorosłych solo, dla najmłodszych solo oraz dla grup znajomych/rodzinnych i tu dodatkowej ocenie poddana zostanie spójność tematyczna strojów całego zespołu. Dodatkową szansę na zdobycie nagród otrzymają również autorzy przebrań nawiązujących do Łodzi. Na dzieci czekają wejściówki do sali zabaw „Kinderplaneta”, a także ręcznie robione i ozdobione maski i kapelusze ze „Świata Karnawału”.

W programie są również konkursy dla fanów tańca i dobrej zabawy oraz specjalne zawody dla łakomczuchów! Uczestnicy finałowej imprezy ostatkowej nauczą się tanecznych kroków w różnych stylach i spalą kalorie po Tłustym Czwartku m.in. w energetycznym afro dance czy latino, a dla dzieciaków przewidziane są zabawy i animacje taneczne oraz mini lekcja gimnastyki artystycznej prowadzona przez zawodową instruktorkę. Łódzkie szkoły tańca przygotowują także pokazy w wykonaniu instruktorów oraz formacji, a na najbardziej roztańczonych łodzian będą czekały vouchery na lekcje tańca. Wcześniej jednak odbędzie się też konkurs dla łakomczuchów i rozdawane będą pączki z lokalnej cukierni. O tytuł Największego Pączkożercy będzie się ubiegać dziesięciu śmiałków, a finaliści wybrani zostaną na podstawie udzielonej odpowiedzi w konkursowym pytaniu testowym. Ich zadaniem będzie jak najszybciej zjeść na oczach widzów 5 pączków. Najlepszy zawodnik otrzyma puchar i podwójne zaproszenie na bogatą kolację w nowo otwartym lokalu „Żebra”.

Niezwykłą atrakcją będzie też ekspozycja ręczenie robionych, unikatowych masek, nakryć głowy i peleryn, przygotowanych przez jedyną taką pracownię w Łodzi. W pasażu Schillera będzie można je przymierzyć, wypożyczyć lub kupić, a także zapytać samego rzemieślnika, jak powstają jedyne w swoim rodzaju maski z masy papierowej, kapelusze czy sztuczne nosy.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie karnawałowa muzyka zachęcająca do tańca, wyselekcjonowana przez DJ Lizarda.

Karnawałowa Parada na Piotrkowskiej

Data: 23 lutego, godzina: 12.00-15.00

Start: pl. Wolności, g. 12.00 – parada za trambusem na czele, muzyka DJ-a na żywo, szczudlarze i tancerze, przebierańcy

Finał: pasaż Schillera, godz. 13-15.00 – impreza taneczna w pasażu Schillera:

– konkurs dla Największego Pączkożercy

konkurs na najlepsze przebranie

– pokazy i animacje taneczne z konkursami

– karnawałowa muzyka Dj-a

– punkt z maskami, kapeluszami i pelerynami.

W przypadku silnych opadów deszczu impreza może zostać odwołana.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button