ŁÓDŹ

Łódź. Baśniowy ogród światła w Parku Źródliska

Plenerowa instalacja "Alicja w Parku Miliona Świateł"

Już 11 listopada będziemy mogli przenieść się w baśniowy świat znany ze słynnej powieści dla dzieci.

W parku Źródliska spotkamy Alicję i wiele postaci z jej barwnej wyobraźni. Wszystko dzięki plenerowej instalacji „Alicja w Parku Miliona Świateł”.

Łódź. Plenerowa instalacja „Alicja w Parku Miliona Świateł” w Parku Źródliska – wizualizacja (fot. pras.)

Za sprawą kilkuset interaktywnych świetlnych rzeźb, labiryntów czy tajemniczych postaci Park Źródliska w Łodzi przemieni się w tętniący życiem zaczarowany ogród z mnóstwem niespodzianek dla dzieci i dorosłych.

Na 15 hektarach terenu na zwiedzających będzie czekała tętniąca kolorami kraina. Spotkamy w niej tajemnicze postaci, ogromne kolorowe owady, chichoczące rośliny, opowiadające bajki zwierzęta czy skrzypiące drzwi.

Łódź. Plenerowa instalacja „Alicja w Parku Miliona Świateł” w Parku Źródliska – wizualizacja (fot. pras.)

Baśniowa instalacja plenerowa

– Zapraszamy wszystkich, małych i dużych do parku Źródliska. Na jesienne i zimowe wieczory przygotowaliśmy dla odwiedzających bajkowy ogród światła – „Alicja w Parku Miliona Świateł”. To pełna atrakcji plenerowa instalacja, która pozwoli nam przenieść się w baśniowy świat, a także świetna okazja na aktywne spędzenie czasu – zapowiada Piotr Kurzawa, z-ca dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

W czwartek, 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości zabytkowy park Źródliska eksploduje feerią barw i rozkwitnie tysiącami świateł. Dzięki setkom świetlnych rzeźb, labiryntów i tajemniczych postaci zamieni się w zaczarowany ogród. Krainę czarów będzie można odwiedzać przez prawie cztery miesiące, do końca lutego przyszłego roku.

Łódź. Plenerowa instalacja „Alicja w Parku Miliona Świateł” w Parku Źródliska – wizualizacja (fot. pras.)

Godziny otwarcia

„Alicja w Parku Miliona Świateł” będzie otwierana codziennie o godz. 17:00. W związku z tym park Źródliska będzie ogólnodostępny do godz. 16:00, a potem wstęp będzie możliwy jedynie z biletem. Wejściówki na dany dzień będzie można kupić najpóźniej o godz. 21:00, a zwiedzać park do godz. 22:00.

– Szykujemy dodatkowe atrakcje na tematyczne dni, np. Mikołajki, czy Walentynki. W parku czynna będzie gastronomia w Tubajce i w Palmiarni. Bilety można kupować on-line od 5 listopada. Przygotowaliśmy rabaty na Kartę Łodzianina i pakiety rodzinne – zapowiada Kurzawa.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button