PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Liga Narodów UEFA 2022/23. Biało-czerwoni poznali rywali

Europejski turniej piłkarski - UEFA Nations League

Reprezentacja Polski poznała zespoły, z którymi zmierzy się w 2022 roku w Lidze Narodów UEFA.

W 3. edycji ekipa Sousy w najwyższej dywizji A zagra z Walią, Holandią oraz Belgią.

Spotkania zaplanowano w czerwcu (sześć meczów) oraz wrześniu (dwa). Zwycięzcy grup w tej dywizji zagrają w turnieju Final Four. Ostatnie drużyny spadną do dywizji B.

Wcześniej Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie za Włochami i Holendrami.

I tak w 2022 roku najważniejsze dla reprezentacji Polski będą spotkania w marcu w barażach o awans do mistrzostw świata w Katarze.

W sezonie 2020/21 najlepsi okazali się mistrzowie świata Francuzi, którzy w finale w Mediolanie pokonali 2:1 Hiszpanię.
W sezonie 2018/19 Portugalia pokonała w Porto Holandię 1:0.

Liga Narodów, dywizja A

Grupa 1 – Austria, Chorwacja, Dania, Francja

Grupa 2 – Czechy, Szwajcaria, Portugalia, Hiszpania

Grupa 3 – Węgry, Anglia, Niemcy, Włochy

Grupa 4 – Walia, POLSKA, Holandia, Belgia

Liga Narodów 2022/23:

1. i 2. kolejka: 2-8 czerwca 2022
3. i 4. kolejka: 8-14 czerwca 2022
5. i 6. kolejka: 22-27 września 2022
Półfinały: 14-15 czerwca 2023
Mecz o 3. miejsce i finał: 18 czerwca 2023

Liga Narodów, dywizja A. Podział na koszyki

Koszyk A: Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia
Koszyk B: Portugalia, Holandia, Dania, Niemcy
Koszyk C: Anglia, POLSKA, Szwajcaria, Chorwacja
Koszyk D: Walia, Austria, Czechy, Węgry

Liga Narodów, dywizja B

Grupa 1 – Armenia, Irlandia, Szkocja, Ukraina

Grupa 2 – Albania, Izrael, Rosja, Islandia

Grupa 3 – Czarnogóra, Rumunia, Finlandia, Bośnia i Hercegowina

Grupa 4 – Słowenia, Serbia, Norwegia, Szwecja

Liga Narodów, dywizja C

Grupa 1 – Wyspy Owcze, Litwa, Luksemburg, Turcja

Grupa 2 – Cypr/Estonia, Kosowo, Grecja, Irlandia Północna

Grupa 3 – Kazachstan/Mołdawia, Azerbejdżan, Białoruś, Słowacja

Grupa 4 – Gibraltar, Gruzja, Północna Macedonia, Bułgaria

Liga Narodów, dywizja D

Grupa 1 – Łotwa, Andora, Kazachstan/Mołdawia, Liechtenstein

Grupa 2 – San Marino, Cypr/Estonia, Malta

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button