PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Liga Narodów. Mecze z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim. Informacje dla kibiców

Liga Narodów

Reprezentacja Polski w ramach Ligi Narodów rozegra dwa jesienne spotkania na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

11 października Polska powalczy z Portugalią, a 14 października z Włochami. Oba mecze rozpoczną się o godz. 20.45.

Zmiany w organizacji ruchu w dniach 7, 11, 14 października 2018 roku w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Kolejne imprezy masowe odbędą się w dniach 7, 11, 14 października na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dlatego ponownie wdrożone zostanie rozwiązanie, które przetestowaliśmy podczas imprez w ostatnich miesiącach.

– Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, w dniach 7, 11 i 14 października zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej – dodaje prezydent i zapowiada, że na os. Tysiąclecia już w dniach organizacji Silesia Marathonu, a także meczy piłkarskich zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Mapa os. Tysiąclecia (fot. org.)

W dniach 7, 11 i 14 października wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas wcześniejszych dużych wydarzeniach na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego ponownie – w trakcie kolejnych wydarzeń – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto w dniach 7, 11 i 14 października, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Dla mieszkańców os. Tysiąclecia przygotowano plakaty z mapką opisującą planowane zmiany w organizacji ruchu, które pojawią się na wejściach do klatek schodowych.

Mecz Polska – Portugalia: Asystent Kibica

Asystenta Kibica – można znaleźć wszelkie niezbędne informacje, które pomogą sprawnie dojechać na stadion, komfortowo wejść na trybuny i szybko znaleźć swoje miejsce.

Miejsca parkingowe na mecze z Portugalią i Włochami

Niewykluczone, że oba mecze zobaczy ponad 100 tysięcy osób. Przed wyjazdem na stadion warto zapoznać się ze zmianami dotyczącymi kursowania komunikacji miejskiej oraz parkowania na terenie Parku Śląskiego.

1. Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, jednak bilet parkingowy należy zakupić w internecie przed przyjazdem

Po zakupie biletu parkingowego, koniecznie go wydrukuj oraz kieruj się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Jeśli nie posiadasz dla swojego pojazdu biletu parkingowego nie przyjeżdżaj samochodem w okolice Stadionu Śląskiego ani Parku Śląskiego, w dniu meczu nie będzie bowiem możliwości zaparkowania na terenie Parku Śląskiego oraz w otoczeniu Stadionu Śląskiego bez wykupionego wcześniej i wydrukowanego biletu parkingowego.

Miejsca parkingowe na mecze z Portugalią i Włochami (fot. org.)

2. Wyznaczono 4 strefy parkingowe

Strefa Parkingowa P10:
Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie
Współrzędne GPS: 50.300544, 18.980898
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Strefa Parkingowa P11:
Wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich
Współrzędne GPS: 50.294995, 19.004015
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Strefa Parkingowa P12:
Wjazd od ul. Złotej w Katowicach
Współrzędne GPS: 50.277224, 18.999860
Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Strefa Parkingowa P13
Teren dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich
Współrzędne GPS: 50.291011, 19.005487
Strefa parkingowa wyłącznie dla autobusów oraz busów

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego zamieszczono współrzędne GPS poszczególnych wjazdów. Współrzędne GPS są niezwykle ważne, aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do Stref Parkingowych.

3. Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem biletu lub zezwolenia
W związku z imprezą, wjazd na teren Parku Śląskiego w dniach imprez od godziny 8:00 do 24:00 będzie możliwy tylko i wyłącznie za okazaniem ważnego biletu parkingowego lub zezwolenia, wydanego przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia) lub biletu parkingowego. W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku zezwolenia.

4. Prosimy wybierz transport publiczny, jako środek dojazdu i powrotu
Na Stadion Śląski dotrzesz bez problemu korzystając z transportu publicznego. Wszyscy posiadacze biletów oraz akredytacji meczowych wydanych przez PZPN na mecze Polska – Portugalia oraz Polska – Włochy, będą uprawnieni do bezpłatnego przejazdu tramwajami i autobusami na terenie gmin zrzeszonych w KZK GOP.

5. Dostosuj się do poleceń służb parkingowych.
Służby parkingowe oraz pracownicy ochrony, będą dbali o komfortowe dotarcie na imprezę wszystkich uczestników. Pamiętaj jednocześnie, że Park Śląski jest miejscem, gdzie ruch samochodowy podporządkowany jest gościom spacerującym lub uprawiającym sport.

6. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.
(własne,org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button