Liga Konferencji UEFA. Jagiellonia Białystok zrobiła to! FC Kopenhaga pokonana

UEFA Europa Conference League

Jagiellonia Białystok na inaugurację Ligi Konferencji pokonała FC Kopenhaga 2:1 (0:1).

W doliczonym czasie gry strzeliła zwycięskiego gola.

Trener Jacob Neestrup był wkurzony po bramce straconej w 98. minucie. Wcześniej dwa trafienia nie zostały uznane dla ich drużyny.

Jaga przegrywała w Kopenhadze od 12. minuty. Wtedy głową uderzył grecki obrońca Pantelis Hatzidiakos. W 51. minucie mistrzowie Polski zdobyli gola dzięki angolskiemu napastnikowi Afimico Pululuowi.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Macedończyk Darko Churlinov.

Piłkarze Adriana Siemieńca po pierwszych meczach zajmują 11. pozycję w tabeli Ligi Konferencji Europy.

FC Kopenhaga – Jagiellonia Białystok 1:2 (1:0).

Bramki: Pantelís Hatzidiakos 12′ – Afimico Pululu 51′, Darko Churlinov 90′

FC Kopenhaga: 1. Nathan Trott – 22. Giorgi Gocholeishvili, 6. Pantelís Hatzidiákos, 2. Kevin Diks, 15. Marcos López – 10. Mohamed Elyounoussi, 12. Lukas Lerager, 27. Thomas Delaney (37′ 17. Victor Froholdt), 8. Magnus Mattsson (69′ 14. Andreas Cornelius), 30. Elias Achouri (86′ 38. Oliver Højer) – 7. Viktor Claesson (86′ 9. Gierman Onugcha).

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz – 16. Michal Sáček, 3. Dušan Stojinović, 17. Adrián Diéguez, 44. João Moutinho – 20. Miki Villar (62′ 22. Peter Kováčik), 39. Aurélien Nguiamba (84′ 14. Jarosław Kubicki), 29. Marcin Listkowski (55′ 82. Tomás Silva), 11. Jesús Imaz (46′ 6. Taras Romanczuk), 99. Kristoffer Hansen (55′ 21. Darko Churlinov) – 10. Afimico Pululu.

żółte kartki: López, Cornelius – Hansen, Nguiamba, Sáček, Silva, Abramowicz.

sędziował: Robert Harvey (Irlandia).

widzów: 22 393.