PIŁKA NOŻNA

Liga Europy: Blamaż Lecha Poznań. Sromotna porażka z Benficą Lizbona

Liga Europy UEFA 2020/21

W Lidze Europy Lech Poznań przegrał w Lizbonie z Benficą 0:4.

Z taką beznadziejną grą już stracił szansę na awans z grupy D do fazy pucharowej tych rozgrywek.

DARIUSZ ŻURAW (TRENER LECHA POZNAŃ):

– Jeśli chodzi o mecz, to pierwsza połowa była nawet niezła w naszym wykonaniu. Po przerwie, to dwa nasze błędy sprawiły, że straciliśmy gole, a Benfica złapała luz w rozegraniu. Nie mieliśmy argumentów, wygrał zespół lepszy.

W innym meczu pomiędzy Rangers FC a Standardem Liege to pierwsi zwyciężyli 3:2. Piłkarze z Wysp Brytyjskich cieszą się z awansu do 1/16 finału.

Ostatnie spotkanie Kolejorz zagra 10 grudnia z Rangers FC o godz. 18.55.

Benfica Lizbona – Lech Poznań 4:0 (1:0)

1:0 – Jan Vertonghen 36′
2:0 – Darwin Nunez 57′
3:0 – Pizzi 58′
4:0 – Julian Weigl 89′

Benfica Lizbona: Odisseas Vlachodimos – Gilberto, Jan Vertonghen, Nicolas Otamendi, Alejandro Grimaldo, Pizzi (60′ Luca Waldschmidt), Gabriel, Rafa Silva (77′ Franco Cervi), Chiquinho (60′ Julian Weigl), Darwin Nunez (60′ Haris Seferović), Everton (70′ Pedrinho).

Lech Poznań: Filip Bednarek – Bohdan Butko, Lubomir Satka, Tomasz Dejewski, Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś (63′ Alan Czerwiński), Karlo Muhar, Filip Marchwiński, Jan Sykora (63′ Wasyl Kraweć), Muhammad Awad (63′ Dani Ramirez), Nika Kaczarawa (42′ Mikael Ishak).

Żółte kartki: Nika Kaczarawa, Filip Marchwiński (Lech Poznań).