LEKKOATLETYKA

Lekkoatletyka: Igrzyska Wojskowe. Paulina Guba i Michał Rozmys złotymi medalistami

7th CISM Military World Games

W kolejnym dniu 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych złoto dla Polski zdobyli Michał Rozmys oraz Paulina Guba.

Michał Rozmys w finale biegu na dystansie 800 m na metę wbiegł jako pierwszy z czasem 1:49.00.

Wicemistrz Afryki z 2019 roku Tuwei zdobył srebrny medal (1:49.20), a Kenijczyk Abraham Rotich (w barwach Bahrajnu, tegoroczny mistrz Azji na 1500 m) brązowy (1:49.36).

Marcin Lewandowski nie awansował do finału (1:52.13 – 10. czas rundy).

Paulina Guba w pchnięciu kulą zdobyła złoto, osiągając 18.22.

Druga Chinka Gao Yang pchnęła na 17.85, a trzecia Noora Jasim (Bahrajn, wicemistrzyni Azji) 17.70.

Klaudia Kardasz zajęła piątą pozycję (16.68).

Płotkarz Artur Noga zajął piąte miejsce – 13.78. Bieg na dystansie 110 m wygrał Rosjanin Sergiej Szubienkow (13.40).

W rzucie dyskiem Piotr Małachowski nie został sklasyfikowany z powodu trzech nieważnych rzutów.