INNE

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018. Złota Anita Włodarczyk! Klasyfikacja medalowa

W ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie Anita Włodarczyk zdobyła złoto!

Polka po raz czwarty z rzędu została mistrzynią Europy w rzucie młotem. Na Olympiastadion rzuciła 78.94.

Joanna Fiodorow zajęła 3. miejsce rzucając 74.00.

W biegu na 1500 metrów wicemistrzynią kontynentu została Sofia Ennaoui z czasem 4:03.08.

Sensacyjnym konkursem okazał się skok o tyczce.

Piotr Lisek był czwarty z 5.90. Paweł Wojciechowski skoczył 5.80 i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Szwed Armand Duplantis pokonał 6.05 i wygrał zawody. Zaś Timur Morgunow skoczył 6.00. Był to bardzo wysoki poziom finału skoku o tyczce i nikt nie spodziewał się takich emocji.

Sztafeta kobiet 4×100 metrów (Kamila Ciba, Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła i Ewa Swoboda) zajęła 6. miejsce.
Sztafeta męska 4×100 metrów (Eryk Hampel, Remigiusz Olszewski, Dominik Kopeć i Przemysław Słowikowski) w eliminacjach zajęła 2. pozycję. W finale Polacy nie wystąpili, gdyż sędziowie zdyskwalifikowali biegaczy za przekroczenie linii.

W klasyfikacji generalnej Polska zajęła drugie miejsce z 12 medalami (7 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy).
Wielka Brytania na 1. pozycji z 7 złotymi, 5 srebrnymi i 6 brązowymi medalami. Ostatnie miejsce na podium zajmują gospodarze ME (6 złotych, 7 srebrnych, 6 brązowych).

Złoto dla Polski zgarnęli:

Wojciech Nowicki, Michał Haratyk, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot, kobieca sztafeta 4×400 metrów i Anita Włodarczyk,

srebro:

Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki, Marcin Lewandowski i Sofia Ennaoui,

brąz:

Joanna Fiodorow.

Kolejne mistrzostwa Europy odbędą się za dwa lata w Paryżu.

Ciekawostki o ME w Berlinie 2018

ME w lekkoatletyce 2018 trwały od 6 sierpnia do 12 sierpnia. Ekipa Biało-Czerwonych w Berlinie liczyła 86 zawodników (36 kobiet i 50 mężczyzn).

W 2016 roku podczas 23. Mistrzostw Europy w Amsterdamie reprezentacja Polski wygrała w klasyfikacji medalowej zdobywając 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy krążek.