TRÓJMIASTO

Lech Wałęsa zarażony Covid-19. „Nie będę rozstawać się z maseczką”

Trójmiasto

Były prezydent Polski Lech Wałęsa poinformował, że jest chory na koronawirusa.

Reakcja internautów była natychmiastowa. Informację tę skomentowało tylko w pierwszych godzinach 1,4 tys. osób, które, w większości, życzą prezydentowi Wałęsie szybkiego powrotu do zdrowia.

– Nie mogę uwierzyć! Po pierwsze: trzy razy zaszczepiony, po drugie: pobrane trzy wymazy. Jestem zainfekowany. Ból głowy, nie mogę rozgrzać ciała, odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała – napisał na swoim profilu FB Lech Wałęsa. – Po tej nauczce nie będę rozstawać się z maseczką.

Wśród tysięcy wpisów internautów pojawił się m.in. komentarz dra Bartosza Fiałka, lekarza – specjalisty w dziedzinie reumatologii.

– Szanowny Panie Prezydencie, szczepionki przeciw COVID-19 (a już szczególnie przyjęcie cyklu podstawowego wspartego dawką przypominającą) świetnie chronią przed ciężkimi powikłaniami choroby, jak hospitalizacja tudzież zgon. Z uwagi na pojawienie się nowego, lepiej transmitującego się oraz uciekającego odpowiedzi odpornościowej wariantu, ochrona przed zachorowaniem istotnie się zmniejsza. W przypadku opisywanych przez Pana objawów wydaje się, że na tę chwilę należy zastosować standardowe leczenie, jak w infekcjach wirusowych dróg oddechowych: leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe, odpoczynek, picie dużej ilości płynów oraz częste wietrzenie pomieszczenia. Wskazana jest również kontrola saturacji przy pomocy domowego pulsoksymetru – napisał dr Fiałek.

W całym kraju przybiera na sile piąta fala pandemii. W piątek, 21 stycznia 2022 r., ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 665 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia Covid-19. Na Pomorzu stwierdzono 2251 zachorowań, a w Gdańsku – 701.

Nowy rekord epidemii w kraju

W sobotę, 22 stycznia 2022 r. ministerstwo zdrowia poinformowało o 40 876 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia Covid-19. Na Pomorzu stwierdzono 2857 zachorowań, a w Gdańsku – 722. W całym kraju w ciągu ostatniej doby zmarło 193 osób.

Były prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ma 78 lat. Pomimo zaawansowanego wieku pozostaje aktywny. Regularnie przyjmuje też gości, z kraju i zza granicy, w swoim biurze mieszczącym się w Europejskim Centrum Solidarności.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button