LOTNICZE NEWSY

Lato 2019 z wylotem z Łodzi. Cztery kierunki, sześć państw

Lotnisko w Łodzi

Kończy się powoli tegoroczny sezon wakacyjnych czarterów na łódzkim lotnisku, który należy uznać za bardzo udany.

Łodzianie chętnie korzystali i nadal jeszcze korzystają, z lotów do Burgas i Antalyi. Tak duże zainteresowanie ułatwiało rozmowy z touroperatorami na temat planów na lato 2019 roku. Choć negocjacje jeszcze trwają, to już teraz oferta czarterów z łódzkiego lotniska zapowiada się bardzo interesująco.

„Przede wszystkim dziękuję łodziankom i łodzianom, a także wszystkim mieszkańcom naszego regionu za to, że chętnie wybierali nasze lotnisko jako początek wakacyjnej przygody. Do tej pory poleciało od nas na wakacje ponad 10 tysięcy osób. Ten dobry trend obserwowali touroperatorzy i dlatego odważniej wejdą na nasze lotnisko w przyszłym sezonie. Bardzo dobre wypełnienie samolotów czarterowych to dla mnie ogromna pomoc w negocjacjach dotyczących przyszłorocznej oferty – co widać po nowych destynacjach na przyszły rok, jak również istotnemu zwiększeniu tegorocznych częstotliwości” – powiedziała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

„Zakończyliśmy pierwszy etap negocjacji i możemy już przedstawić efekty, ale zastrzegam, że negocjacje jeszcze trwają i mamy nadzieję w kolejnych miesiącach uzupełniać zaprezentowaną dziś ofertę. W tym sezonie startowaliśmy z dwoma kierunkami czarterowymi, w przyszłym to już cztery i bardzo bogata oferta hotelowa i wypadowa, szczególnie za sprawą połączenia do Dubrownika, które będzie pierwszym w historii naszego lotniska. Po raz pierwszy w historii touroperator zdecydował nawiązać z nami współpracę i samodzielnie uruchamia połączenia do Burgas i Antalyi” – mówi Artur Fraj, Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Dwa tegoroczne wakacyjne kierunki, a więc Turcja i Bułgaria, pozostaną w ofercie na przyszły rok.

Już teraz wiemy, że do Burgas będziemy latać co najmniej trzy razy w tygodniu. Organizatorami wakacji w Bułgarii są dwa biura podróży. Te biura podróży będą miały również w ofercie Turcję.

Oprócz Bułgarii, która w tym roku była strzałem w dziesiątkę, łodzianie będą mogli polecieć także na grecką wyspę Zakynthos. To powrót po paru latach do oferty wylotów z Łodzi. Poprzednio ten kierunek cieszył się dużym powodzeniem.

Całkowitą nowością w łódzkim Porcie będzie Chorwacja. Od 6 czerwca 2019 roku można będzie polecieć z Łodzi do Dubrownika. Klienci biura będą wypoczywać w samym Dubrowniku, ale także przejadą autokarami na Riwierę Makarską, na wyspę Korculę, albo do Czarnogóry lub do Bośni i Hercegowiny.
(UMŁ, Łódzkie lotnisko, fot. pras.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button