MOTOSPORT

Kwietniowe rundy PGE Ekstraligi odwołane. FIM Speedway of Nations przełożone

PGE Ekstraliga. FIM Speedway of Nations

Zaplanowane na kwiecień 2020 roku rundy rozgrywek PGE Ekstraligi zostały odwołane.

Nowe terminy ich rozegrania zostaną podane w oddzielnym komunikacie PGE Ekstraligi.

FIM Speedway of Nations przełożone

Rozprzestrzeniająca się pandemia COVID-19 powoduje, że przekładane są kolejne imprezy żużlowe. Tym razem przełożono najbliższą edycję FIM Speedway of Nations. Nowych terminów zarówno zawodów półfinałowych (Landshut i Daugavpils) oraz finału w Manchesterze na razie nie podano.

Pierwotnie turnieje miały odbyć się 25 kwietnia (w Niemczech) oraz 2 maja (na Łotwie). Finałowe starcie w Wielkiej Brytanii zaplanowane było na 8 oraz 9 maja.

Eliminacje DMŚJ w Pardubicach przełożone na 15 sierpnia

Tym razem przełożone zostały eliminacje Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, które zaplanowane były na 30 maja w Pardubicach.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że nowa data zawodów została wyznaczona na 15 sierpnia. Bez zmian pozostaje na ten moment finał DMŚJ – zaplanowany jest on na 22 sierpnia w duńskim Outrup. Organizatorzy oraz FIM monitorują sytuację i w razie potrzeby będą pojawiać się w przyszłości kolejne komunikaty.

Koronawirus: Nicki Pedersen z pozytywnym testem

Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata przeszedł badania na obecność koronawirusa (SARS-CoV-2), które dały pozytywny wynik. Zawodnik czuje się dobrze, a o całej sytuacji poinformował w oświadczeniu na swoich mediach społecznościowych.

– Czuje się dobrze i nie denerwowałem się. Czułem się, jak przy zwykłej grypie i nie miałem problemów z oddychaniem – pisze Pedersen w swoim oświadczeniu.

Zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz objawy zaczął odczuwać po powrocie z Anglii. – Zacząłem kaszleć, a potem bolała mnie głowa, co bardzo mnie zmęczyło. Potem miałem biegunkę i kilka dni łagodnej gorączki. Teraz czuje się lepiej, najgorsze mi chyba przeszło – wyjaśnia żużlowiec.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button