MOTOSPORT

Kuba Przygoński wygrał Baja Poland 2018. Krzysztof Hołowczyc był drugi

Baja Poland 2018

Polsko-belgijska załoga, Kuba Przygoński i Tom Colsoul, triumfuje w jubileuszowej edycji zawodów Baja Poland 2018.

9. runda Pucharu Świata Cross-Country FIA okazała się bardzo szczęśliwa dla Przygońskiego, który nie tylko umocnił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale także wygrał przed polską publicznością, co było jego ogromnym marzeniem.

„Bardzo cieszymy się z wygranej zawodów Baja Poland – mówi Kuba Przygoński.- To był niesamowity start, bo postawiliśmy wszystko na jedną kartę i to się bardzo opłaciło. Wiedzieliśmy, że Krzysiek Hołowczyc będzie szybki dlatego od początku rajdu atakowaliśmy i mamy zwycięstwo w garści. Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy w zawodach cross country wygrywamy przed polską publicznością! To było moje ogromne marzenie i dziś udało się je spełnić. Kibicie byli naprawdę wszędzie i bardzo dziękuję za ich doping na trasie”.

W grze o zwycięstwo w dziesiątej edycji imprezy liczyli się tylko dwaj kierowcy Mini – lider punktacji pucharu Jakub Przygoński oraz Krzysztof Hołowczyc, który w Szczecinie triumfował już pięciokrotnie. Ostatecznie zawody na swoją korzyść rozstrzygnął Przygoński, dla którego było to już czwarte zwycięstwo w tym sezonie pucharu świata. W ten sposób reprezentant Orlen Team wykonał kolejny duży krok w kierunku zdobycia najważniejszego trofeum w rajdach terenowych. Ten sukces jest coraz bliżej także dlatego, że najgroźniejszy rywal Przygońskiego – Władimir Wasiliew (Toyota Hilux Overdrive) ukończył Baja Poland na trzecim miejscu.

KLASYFIKACJA końcowa:

1. Przygoński/Colsoul (POL/BEL, Mini John Cooper Works Rally) 5:27:45
2. Hołowczyc/Kurzeja (POL/POL, Mini John Cooper Works Rally) +3:34
3. Wasiliew/Żilcow (RUS/RUS, Toyota Hilux Overdrive) +16:56
4. Prokop/Tomanek (CZE/CZE, Ford Raptor RS) +20:56

Klasyfikacja pucharu świata FIA w rajdach terenowych po Columna Medica Baja Poland (runda 9 z 11):

1. Jakub Przygoński (POL) 288 pkt. 2. Władimir Wasiliew (RUS) 217 pkt. 3. Martin Prokop (CZE) 196 pkt. 4. Jose Luis Pena Campo (ESP) 64 pkt. 5. Yazeed Al-Rajhi (SAU) 60 pkt. 6. Yasir Hamad Seaidan (SAU) 58 pkt. 7. Ahmed Alshegawi (SAU) 49 pkt. 8. Aron Domżała (POL)
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button