INNEMOTOSPORT

Kuba Przygoński, Sofia Ennaoui, Paweł Fajdek i Robert Kubica zmierzą się w wirtualnym wyścigu

Akcja Stay&Play

Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników, którzy w niedzielę, 24 maja będą rywalizować w grze Assetto Corsa w ramach akcji Stay&Play.

W wyścigu, oprócz zawodników, pojadą esportowcy oraz kibice wyłonieni w kwalifikacjach.

Podczas rywalizacji zostaną rozegrane dwie rundy na torze Laguna Seca. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji 25 samochodów BMW Z4 GT3. Dla Roberta Kubicy niedzielny wyścig będzie kolejną okazją do ścigania się na wirtualnych torach. Kierowca ten ma już za sobą dwa tegoroczne występy na platformie iRacing.

– Z przyjemnością wezmę udział w kolejnej rywalizacji esportowej, tym bardziej, że będzie to bliska mi dyscyplina. Szczególnie cieszy mnie fakt, że będę mógł się zmierzyć z moimi kibicami i kolegami. Taka okazja do wspólnej sportowej rywalizacji nie trafia się często – mówi Robert Kubica.

Wśród zawodników w sobotę na starcie staną także między innymi: Kuba Przygoński, Sofia Ennaoui, Paweł Fajdek, Adam Tomiczek i Kacper Wróblewski.

– Rozgrywki online stały się ostatnio bardzo popularne, jest to na pewno fajne rozwiązanie, które ćwiczy koncentrację. Do tej pory nie miałem okazji ścigać się w Asseto Corsa, więc będzie to dla mnie nowy rodzaj rywalizacji, inny niż ten, do którego jestem przyzwyczajony, czyli rajdów szutrowych. Na pewno będzie to wyzwanie, ale też fajna zabawa. Czuję że jak wszyscy wystartujemy, to na pierwszym zakręcie będzie dużo zamieszania, bo nie wszyscy wiedzą jak jechać – powiedział przed wyścigiem Kuba Przygoński.

Transmisja niedzielnego wyścigu rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie można ją śledzić na kanałach Orlen Team w mediach społecznościowych: Twitch, Facebook oraz YouTube.

W projekt Stay&Play zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców, między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Bartłomiej Marszałek, Paweł Fajdek, Sofia Ennaoui, Andrzej Wrona, Justyna Święty-Ersetic czy Maciej Giemza. Część zawodników z doświadczeniem w grach wyścigowych weźmie udział w rywalizacji Assetto Corsa. Pozostała grupa, z mniejszym doświadczeniem w e-sporcie i gamingu, będzie rywalizować w turnieju Rocket League. W ramach akcji Stay&Play planowany jest także quiz e-sportowy, który sprawdzi wiedzę sportowców o grach i e-sporcie.

Cały projekt zakłada łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek.

Wyścig stanowi jeden z głównych elementów akcji Stay&Play. Równolegle toczy się rywalizacja w grze Rocket League, której finały zaplanowano na 29 i 31 maja. W ramach projektu Fundacja Orlen, w porozumieniu ze zwycięzcami turniejów, przekaże dwa granty o łącznej wartości 100 tysięcy złotych na wybraną inicjatywę społeczną.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button