SPORTY WALKI

KSW 67 w Warszawie. Walka o pas wagi ciężkiej: Phil De Fries vs Darko Stosić

MMA. Zmiany w rankingu po KSW 66

Pojedynek o pas wagi ciężkiej pomiędzy Philem De Friesem (20-6, 1NC, 4 KO, 12 Sub) i Darko Stosiciem (16-4, 10 KO, 1 Sub) będzie starciem wieczoru drugiej gali KSW w tym roku.

Już 26 lutego w warszawskiej hali Global EXPO odbędzie się gala KSW 67. W trakcie tego wydarzenia fani zobaczą również pojedynek czołowych zawodników wagi półśredniej, w którym Andrzej Grzebyk (18-4, 11 KO, 3 Sub) zmierzy się z Adrianem Bartosińskim (11-0, 9 KO).

Niepokonany od 2017 roku król wagi ciężkiej, Phil De Fries, podczas gali KSW 67 stanie do szóstej obrony tytułu. Anglik ostatni raz walczył w kwietniu 2021 roku, kiedy to w superpojedynku rozbił przed czasem Tomasza Narkuna, mistrza wagi półciężkiej. Wcześniej w okrągłej klatce siłą pięści De Friesa ulegli: Michał Kita, Luis Henrique, Karol Bedorf i Michał Andryszak.

Rywalem De Friesa będzie niebezpieczny Darko Stosić, który rozbił wszystkich dotychczasowych rywalki w klatce KSW. Stosić przebojem wkroczył do organizacji KSW brutalnie nokautując Michała Włodarka. W kolejnym boju już w pierwszej rundzie znokautował Michała Kitę. Podczas gali KSW 63 wygrał natomiast z Michałem Andryszakiem. Serb wszystkie trzy zwycięstwa zanotował w 2021 roku, czym zapracował na miano pierwszego pretendenta do tytułu.

Andrzej Grzebyk, były podwójnym mistrz organizacji FEN, zadebiutował w KSW w roku 2020 i w pięknym stylu pokonał przed czasem Tomasza Jakubca. W kolejnym boju wykazał się niesamowitą walą walki i determinacją, bowiem prawie całą pierwszą rundę przewalczył ze złamaną nogą. Nie mogąc jednak kontynuować boju zakończył starcie z Mariusem Zaromskisem jako przegrany. Po powrocie do zdrowia błyskawicznie zrewanżował się Litwinowi i znokautował go już w pierwszych minutach pojedynku.

Niepokonany Adrian Bartosiński wszedł do organizacji KSW prosto z programu „Tylko Jeden”. W pierwszy boju w okrągłej klatce znokautował Lionela Padillę, a w drugim szybko rozbił Michała Michalskiego. W całej karierze Bartosińskiego jego walki tylko dwa razy kończyły się na kartach sędziowskich. W dziewięciu pojedynkach rywale popularnego „Bartosa” byli nokautowani.

Walka o pas kategorii ciężkiej| KSW Hevyweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Phil De Fries (20-6, 1NC, 4 KO, 12 Sub) vs Darko Stosić (16-4, 10 KO, 1 Sub)

77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (18-4, 11 KO, 3 Sub) vs Adrian Bartosiński (11-0, 9 KO)

Szczecin. KSW 66 – Ibragim Chuzhigaev odebrał mistrzowski pas Tomaszowi Narkunowi (fot. KSW)

Zmiany w rankingu po KSW 66

Po gali KSW 66, do której doszło 15 stycznia w Szczecinie, nastąpiły zmiany w rankingu najlepszych zawodników organizacji KSW.

W walce o pas wagi półciężkiej Ibragim Chuzhigaev pokonał Tomasza Narkuna i odebrał mu mistrzowski tytuł. Zajął tym samym najwyższą pozycję w tej kategorii wagowej, a Tomasz Narkun trafił na miejsce pierwsze.

W walce o pas wagi lekkiej Marian Ziółkowski pokonał Borysa Mańkowskiego i pozostał na tronie tej kategorii wagowej. Mańkowski utrzymał swoją pozycję pierwszego pretendenta. Natomiast Sebastian Rajewski, który rozbił Niklasa Backstroma awansował na pozycję drugą zajmowaną wcześniej przez Romana Szymańskiego.

W wadze średniej Michał Materla po pokonaniu Jassona Radclife’a wskoczył na miejsce trzecie, z którego strącił Pawła Pawlaka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button