POLSKA

Księża zakażeni koronawirusem. Tomasz Trela: zero dystansu, zero zasad. Kościoły muszą być zamknięte

"Ludzie zakażają się w kościołach i nie mam co do tego wątpliwości należy je zamknąć"

Na niedzielnych mszach nikt nie przestrzega zasad bezpieczeństwa.

Tomasz Trela z Lewicy żąda kontroli przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Mówiliśmy, że tak będzie. Zero dystansu, zero zasad. Kościoły muszą być zamknięte. Msze można oglądać w tv i internecie, słuchać w radiu – stwierdził Trela.

PiS tak boi się Kościoła katolickiego, że nie potrafi im sprzeciwić się.

– Polska PiSu jest jak niedziela. Wszystko zamknięte, ale kościoły otwarte. Chcemy zmienić art. 70a ustawy o stosunku państwa do Kościoła katolickiego z 1991 r. Ten przepis miał wówczas rekompensować straty za mienie utracone po II wojnie światowej, ale stał się sposobem na życie i łatwe pieniądze dla kleru – powiedział Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy.

Lewica zbierała podpisy pod petycją o przyspieszenie prac Sejmu nad projektem ustawy likwidującym możliwość przekazywania ziemi kościołowi (fot. Krzysztof Śmiszek/Twitter)

Lewica zbierała podpisy pod petycją o przyspieszenie prac Sejmu nad projektem ustawy likwidującym możliwość przekazywania ziemi kościołowi na terenie tzw. Ziem Odzyskanych. W taki oto sposób zgromadzili grunty warte ponad 3.5 miliarda złotych.

– To dopiero początek końca pazerności kościoła katolickiego w Polsce – dodał Śmiszek.

– Minister Adam Niedzielski chyba minął się z powołaniem. Powinien zostać pasterzem, bo potraktował Polki i Polaków, jak stado baranów. Czy minister naprawdę myśli, że COVID-19 boi się święconej wody? Skoro tak, to ustawmy kropielnice przed restauracjami! – stwierdził Grzegorz Majewski, sekretarz Lewicy z Łodzi.

Od 20 marca do 9 kwietnia w Polsce obowiązują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte są m.in. hotele, teatry, kina, baseny czy sauny. Ciągle w kościołach może zgromadzić się jedna osoba na 15 metrów kwadratowych oraz przy zachowaniu odstępu min. 1,5 metra.

– Ludzie zakażają się w kościołach i nie mam co do tego wątpliwości należy je zamknąć, a w okresie Wielkanocy będą zarażać się tym bardziej – powiedziała prof. Anna Piekarska, członkini Rady Medycznej przy premierze.

Księża zakażeni koronawirusem. Poszukiwani przyjmujący komunię świętą

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Miliczu zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu osób przyjmujących komunie podczas mszy świętej sprawowanej 12 i 13 marca 2021 r. Chodzi o godziny 7:00 i 17:00 oraz 14 marca 2021 r. o godziny 7:00, 10:00, 12:00, 17:00 w kościele w Sulowie przy ul. Kościelnej (woj. dolnośląskie). Osoby te są proszone o kontakt z infolinią 22 25 00 115.

Zakażenie covid-19 potwierdzono u wszystkich księży z parafii rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sulowie na Dolnym Śląsku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button