LOTNICZE NEWSY

Kraków Airport pierwszym portem regionalnym. Przywitano 7-milionowego pasażera

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice

31 października 2019 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 7-milionowego pasażera.

Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów. 7-milionowym podróżującym był Pan Elmar z Niemiec, który przyleciał z żoną Kasią do serca Małopolski z Zurichu liniami lotniczymi SWISS.

Pasażera na krakowskim lotnisku powitał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, który powiedział: „7 milionowy pasażer w Kraków Airport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski”.

– Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Na 7-milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki #KRKtravelchallenge oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowi zostali tez zaproszeni do wpólnego zdjęcia #PROSTOzKRAKOWA. Symbolem tego wydarzenia była bryła 7M ze zdjęciami pasażerów krakowskiego lotniska, którzy od poniedziałku przyłączyli się do akcji Kraków Airport „Czekamy na 7 MLN pasażera”.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button