LOTNICZE NEWSY

Kraków Airport pierwszym portem regionalnym. 10-letni Staś z Miami 8-milionowym pasażerem

Kraków Airport

14 grudnia 2019 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 8-milionowego pasażera.

Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 8 milionów pasażerów.

8-milionowym podróżującym okazał się 10-letni Staś,który mieszka na stałe w Miami i przyleciał do Krakowa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Warszawy na święta do babci z mamą i siostrą.

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury, powiedział: „Polski rynek lotniczy rozwija się bardzo dynamicznie. Świadczą o tym znakomite wyniki portów lotniczych w całej Polsce. W związku z rosnącym rynkiem lotniczym w Polsce podjęliśmy decyzję o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dobra współpraca portów regionalnych i wielkiego hubu przesiadkowego zapewni dalszy dynamiczny rozwoju kraju. Krakowskie lotnisko obsłużyło już 8 mln pasażerów w tym roku. To znacznie ponad milion więcej niż w 2018. Kraków Airport jest coraz mocniejszym silnikiem rozwoju Małopolski. Jestem przekonany, że w kolejnych latach polskie lotniska będą biły kolejne rekordy.”

Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski mówił: ”Serdecznie gratuluję krakowskiemu lotnisku dzisiejszego wydarzenia. To potwierdzenie znaczenia portu lotniczego Kraków-Balice dla polskiego i małopolskiego ruchu turystycznego. To zarazem dowód, że dalsze inwestycje w rozwój lotniska są konieczne i pożądane. Jedną z nich będzie zakup biometrycznych bramek ABC, o którym niedawno zdecydowaliśmy wraz z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i administracji Krzysztofem Kozłowskim. Wobec coraz intensywniejszego ruchu pasażerskiego potrzebne są usprawnienia i te będziemy starali się wprowadzać.”

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport: „Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii lotnictwa, na całym świecie coraz więcej ludzi wybiera tę formę transportu.
Także w Polsce branża lotnicza rozwija się w błyskawicznym tempie, przed Kraków Airport kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz realizacja zatwierdzonego na koniec 2018r. Planu Generalnego.
Tym bardziej cieszy nas fakt, że Kraków Airport jeszcze w tym roku przywitał 8-milionowego pasażera, który dotarł na nasze lotnisko na pokładzie maszyny narodowego przewoźnika PPL LOT. Dzisiejszy sukces to wspólna zasługa pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy.
To zasługa bardzo atrakcyjnego dla turystów czy przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki potencjału Krakowa i Małopolski.”

Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8-milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki: voucher do legendarnej krakowskiej restauracji, tablet oraz voucher od PLL LOT.

Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenie, pasażerowie mogli robić sobie także zdjęcia #PROSTOzKRAKOWA w dedykowanej fotobudce.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button