LOTNICZE NEWSY

Kraków Airport. Otwarcie piątej bazy Wizz Air w Polsce. Trzy samoloty Airbus A321

Kraków Airport

8 maja 2019 w Kraków Airport nastąpiło uroczyste otwarcie bazy linii lotniczej Wizz Air.

Uroczystości towarzyszył występ zespołu tanecznego w barwach Wizz Air i Kraków Airport, tradycyjne przecięcie wstęgi oraz okolicznościowy tort dla pasażerów inauguracyjnego połączenia Kraków-Turku.

„Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. W najbliższym czasie zaoferuje pasażerom Kraków Airport 18 nowych połączeń do ciekawych miejsc w Europie i na całym świecie. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski oraz wpłynie pozytywnie na rynek pracy w naszym regionie.” – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Wiceprezes i zastępca Dyrektora Generalnego Wizz Air Stephen Jones mówił:

„Ten miesiąc jest ważnym kamieniem milowym w naszej polskiej działalności. Oprócz otwarcia tej nowej bazy rozpoczęliśmy dwanaście nowych tras i jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnymi sześcioma, które rozpoczną się w sierpniu i wrześniu. Ustanowienie naszej lokalnej działalności, jej dynamiczny rozwój, podkreślają nasze zaangażowanie w Polskę, nasz pierwszy rynek, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu. Do września ponad 120 pracowników będzie latać z naszymi pasażerami z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach, tworząc miejsca pracy dla ponad 550 osób
w powiązanych branżach”.

Kraków Airport jest 25. Bazą WIZZ w stale rozwijającej się siatce połączeń. Wizz Air umieści 3 samoloty Airbus A321 w Krakowie kolejno: w maju, sierpniu i we wrześniu 2019 r. WIZZ oferuje z Krakowa 18 tras z 15 krajów. Pasażerowie będą mogli polecieć do takich miejsc jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katania, Charków, Rzym, Oslo, Larnaka, Turyn, Kutaisi, Tel Awiw, Reykjavik, Birmingham, Eindhoven.

Kraków jest 5. bazą Wizz Air w Polsce (poza Warszawą, Katowicami, Gdańskiem i Wrocławiem). Baza na lotnisku w Krakowie to inwestycja ponad 300 milionów USD i stworzenie ponad 120 miejsc pracy w Wizz Air oraz ponad 550 w branżach pokrewnych.

746 000 miejsc w sprzedaży w 2019 roku na trasach w krakowskiej siatce połączeń WIZZ zapewni podróże lotnicze w przystępnych cenach stymulując jednocześnie turystykę i lokalną gospodarkę. Natomiast 11 milionów miejsc na 169 trasach w polskiej siatce WIZZ tworzy nowe możliwości podróży lotniczych w przystępnych cenach dla pasażerów ceniących doskonałą jakość usług na pokładzie.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button