WROCŁAW

Koronawirus – #zostanwdomu. Właścicielka otworzyła bar i sprzedawała klientom alkohol

Koronawirus

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 71–letnia mieszkanka Lubina.

Pomimo licznych zakazów oraz wielu ograniczeń związanych z ogłoszonym stanem epidemii, na jednym z lubińskich osiedli otworzyła swój bar i obsługiwała w nim klientów. Należy pamiętać, że temu kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, m.in. powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej zgodnie z art 165 kk może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z zaniepokojonych mieszkańców o tym, że na jednym z osiedli w Lubinie otwarty jest bar, wewnątrz którego siedzą klienci i spożywają alkohol.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam 71-letnią właścicielkę lokalu oraz sześciu klientów, którzy siedzieli w środku i zachowywali się, jakby w naszym kraju nie odbywała się walka z koronawirusem. Bar został zamknięty, a o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę. Trwają w tej sprawie czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie obowiązujących poleceń i wytycznych instytucji państwowych wydanych w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Musimy mieć świadomość, że nowe obostrzenia mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a co za tym idzie ochronę życia i zdrowia nas wszystkich. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button