POLSKA

Kompletnie pijany prowadził ciężarówkę po S8. Miał 6 promili i… pił alkohol

W kabinie pojazdu inspektorzy znaleźli butelkę wódki

Zatrzymany na trasie szybkiego ruchu mężczyzna miał ponad 5,6 promila w wydychanym powietrzu.

Zygzakiem od krawędzi do krawędzi, zajeżdżanie drogi innym samochodom, niepanowanie nad pojazdem – gdyby nie interwencja inspektorów łódzkiej ITD kompletnie pijany kierowca ciężarówki mógł doprowadzić do tragedii.

Inspektorów, którzy 23 kwietnia przed południem prowadzili kontrolę w Chojnach zaalarmował świadek niebezpiecznej jazdy kierowcy tira. Patrol ITD natychmiast ruszył w pościg. Kierowca jechał S8 w kierunku Wrocławia.

Mężczyzna nie panował nad ciężarówką, jechał całym pasem drogowym, odbijał się od barier drogowych. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi ITD. Po sześciokilometrowym pościgu inspektorzy udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

Mężczyzna nie był w stanie wyjść o własnych siłach z kabiny ciężarówki, nie odpowiadał na pytania inspektorów. Na miejsce inspektorzy wezwali służby medyczne i policję. Okazało się, że mężczyzna nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 5,6 promila (2,7 mg/l) w wydychanym powietrzu. W kabinie pojazdu inspektorzy znaleźli butelkę wódki z niedopitym alkoholem.

W kabinie pojazdu inspektorzy znaleźli butelkę wódki z niedopitym alkoholem (fot. gitd)

Nietrzeźwego kierowcę inspektorzy ITD przekazali do dalszych czynności policji.
(gitd)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. I to jest zawodowy kierowca? rece opadaja. Powinien dostać gigantyczną karę i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu. A u nas to sie skonczy jak zwykle.. albo ogarnie nowe prawko z dokumencika albo bedzie jezdził bez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button