SZCZECIN

Kołobrzeg. Kierujący z mandatami na kwotę 6,5 tys. złotych w ciągu jednej doby

Zachodniopomorskie

Tylko w ciągu niecałych 24 godzin młody kierujący popełnił wykroczenia skutkujące postępowaniami mandatowymi na kwotę 6500 złotych i nałożeniem 16 punktów.

Tak dotkliwa kara finansowa, była skutkiem jego brawurowego zachowania na drodze i nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego kołobrzeskiej komendy zatrzymali kierującego, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 24-latek w terenie zabudowanym jechał 103 km/h. w związku z tym policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami wystawiając jednocześnie pokwitowanie pozwalające na kierowanie pojazdem jeszcze przez 24 godziny. Nazajutrz do dyżurnego jednostki trafiło zgłoszenie o spowodowaniu kolizji na jednym z kołobrzeskich parkingów. Na miejscu okazało się, że to ten sam 24-letni kierujący spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tracąc panowanie nad pojazdem i uszkadzając słup oświetleniowy. W związku z tym policjanci ukarali nieodpowiedzialnego mężczyznę mandatem w wysokości 5000 złotych i 6 punktów.

Gdyby do zdarzenia doszło po upływie terminu pokwitowania, mężczyźnie groziłyby dodatkowe konsekwencje prawne.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button