Od 19 października rondo u zbiegu ul. Płaskowickiej i Roentgena zyskało oficjalnego patrona – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Rondo na warszawskim Ursynowie ma nowego patrona dzięki inicjatywie Warszawskiego Forum Samorządowego oraz Radnym Koalicji Obywatelskiej.
Za wzorową współpracę należy docenić również Fundację WOŚP, która od niemal 30 lat wspomaga polską służbę zdrowia, zaopatrując szpitale w nowoczesny i niezbędny do ratowania życia sprzęt.
Tabliczka z nowym patronem ronda u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena została zamontowana w poniedziałek, 19 października. Montaż odbył się szybko i bez utrudnień dla ruchu.
Kołobrzeg z rondem WOŚP
30 września Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska dokonali symbolicznego otwarcia ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu. To już 11. miasto z rondem imienia WOŚP.
Decyzja dotycząca nazewnictwa ronda w dzielnicy uzdrowiskowej, u zbiegu ulic Adama Mickiewicza, Towarowej, Obrońców Westerplatte i Zdrojowej (tzw. rondo biszkoptowe), zapadła już w listopadzie. Na symboliczne jego otwarcie przyszło jednak poczekać kilka miesięcy, aż do 30 września.
Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej i Warszawie
Fundacja WOŚP po raz kolejny została wyróżniona przez mieszkańców i radnych miast: Białej Podlaskiej i Warszawy, gdzie powstały ronda imienia WOŚP. Nazwa i wiążąca się z nią misja organizacji staje się częścią infrastruktury miejskiej i codziennego życia mieszkańców.
W Polsce działa obecnie 25 obiektów, które nawiązują do działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to: mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda, a także plac i tablica.
Pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej oficjalnie odsłonięto rondo imienia WOŚP. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce Jurek Owsiak nie miał okazji pojawić się na tym wydarzeniu osobiście, natomiast wyraził swoją ogromną radość z powodu nazwy ronda i w swoim wpisie na Facebooku wspomniał o tym, że Biała Podlaska z wielu powodów jest dla Fundacji miejscem szczególnym.
Od kilku miesięcy również mieszkańcy warszawskiego Ursynowa debatowali na temat nazwy ronda. W połowie czerwca decyzja została podjęta i na mapie Warszawy pojawiło się rondo imienia WOŚP. Niezwykle uczęszczane u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena. To miejsce, które powstaje przy okazji budowy drogi szybkiego ruchu wiodącej przez Ursynów, jest zwieńczeniem działań Polaków przez 28 lat i ich zaangażowania w Finały WOŚP.