ŁÓDŹ

Kolejny rekordowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego

Łódzki Rower Publiczny

Na miesiąc przed zakończeniem sezonu padł kolejny rekord wypożyczeń. W tym roku rower publiczny został wypożyczony 1,6 mln razy.

– Duża dostępność stacji i ilość rowerów powoduje, że łodzianie chętnie korzystają z Łódzkiego Roweru Publicznego – mówi Paulina Cyniak z Zarządu Dróg i Transportu. W tym roku już miesiąc przed zakończeniem sezonu została przebita liczba wypożyczeń względem ubiegłych lat. Pierwszy sezon roweru publicznego zakończył się liczbą 1,3 mln wypożyczeń. W 2017 rowery wypożyczono 1,5 mln razy, a w tym roku było już 1 617 107 wypożyczeń.

Rowery najchętniej wypożyczamy wiosną. W tym roku 20 kwietnia wypożyczyliśmy rowery 13 512 razy. Natomiast najbardziej popularny rower wypożyczony został w tym sezonie 1 842 razy.

Najpopularniejsze stacje znajdują się pod Manufakturą, przy przystanku Piotrkowska Centrum, oraz wzdłuż ul. Piotrkowskiej. Każda z nich to ponad 40 tys. wypożyczeń w sezonie, a najpopularniejsza przy Manufakturze to 50 tys. wypożyczeń w roku.

W tym roku system roweru publicznego wzbogacił się o kilka nowych stacji sponsorskich. Obecnie łodzianie mają do dyspozycji 156 stacji i 1574 rowery w tym rowery cargo. Z rowerów można korzystać do 30 listopada.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button