SPORTY WALKI

Kobiece starcie na KSW 69: Sara Luzar-Smajić vs Natalia Baczyńska

MMA

Podczas gali KSW 69 dojdzie do starcia kobiet, w którym Sara Luzar-Smajić przywita debiutującą w okrągłej klatce Natalię Baczyńską.

Sara Luzar-Smajić ma już za sobą debiut w największej polskiej organizacji MMA. Po raz pierwszy w okrągłej klatce zawalczyła podczas gali KSW 63 i zmierzyła się w niej z młodziutką hiszpanką, Aitaną Alvarez. Panie od początku boju postawiły na mocne wymiany w stójce. Już w pierwszej rundzie Sara zyskała przewagę, ale Hiszpanka przetrwała cięższe chwile i ostatecznie starcie potrwało całe piętnaście minut, a sędziowie zwyciężczynią wskazali Sarę Luzar-Smajić.

Sara zadebiutowała w zawodowym MMA w roku 2018 i jest dziś na fali trzech wygranych z rzędu. Zanim jednak Smajić spróbowała swoich sił w profesjonalnych bojach, najpierw z powodzeniem rywalizowała w Zagrzebiu w amatorskim MMA. Potem wyruszyła do Włoch, gdzie zadebiutowała na zawodowym ringu, a w końcu trafiła do Niemiec i do klubu UFD Gym.

Co ciekawe, Sara najpierw zajmowała się gimnastyką i biegami lekkoatletycznymi. Przy okazji próbowania różnego rodzaju treningów kondycyjnych trafiła do klubu MMA w Zagrzebiu i zakochała się w tym sporcie.

Najbliższą rywalką Sary będzie Natalia Baczyńska, która do zawodowego MMA weszła już w roku 2016. Najpierw jednak rywalizowała z sukcesami na turniejach amatorskich, walczyła również w brazylijskimi jiu-jitsu i zbierała doświadczenie przed wkroczeniem do profesjonalnego świata mieszanych sztuk walki.

Natalia zawodowo zawalczyła po raz pierwszy na gali Ladys Fight Night, ale musiała w tym starciu uznać wyższość Katarzyny Biegajło. Baczyńska wyciągnęła wnioski z przegranej, rok później wróciła do klatki i zanotowała pierwsze zwycięstwo. Kolejne boje przynosiły już same tryumfy. Natalia walczyła na galach takich organizacji jak: Thunderstrike Fight League, Contender Fight Night czy Time of Masters i jest dziś na fali sześciu wygranych z rzędu.

Natalia jest aktywną zawodniczką. Ostatni raz walczyła pod koniec marca i dopisała do swojego rekordu ładną wygraną przez nokaut. Wchodzą do KSW zapowiedziała, że spełnia swoje marzenia. Przygotowując się do walki w okrągłej klatce miała okazję sparować między innymi z Różą Gumienną i Weroniką Eszer.

Walki pań potrafią być nieprzewidywalne i zacięte. Jak jednak potoczy się bój Sary Luzar-Smajić z Natalią Baczyńską? Przekonamy się już 23 kwietnia podczas gali KSW 69.

Walka o pas kategorii koguciej / KSW Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (9-2, 4 KO, 2 Sub) vs Werlleson Martins (16-4, 5 KO, 8 Sub)

Karta główna / Main event

83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (13-1, 10 KO, 2 Sub) vs Paweł Pawlak (19-4-1, 9 KO, 3 Sub)

68 kg/150 lb: Robert Ruchała (6-0, 3 Sub) vs Michele Baiano (7-0, 4 KO, 2 Sub)

56,7 kg/125 lb: Sara Luzar-Smajić (3-1, 1 KO) vs Natalia Baczyńska (6-1, 1 KO)

70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko (7-2, 4 KO) vs Wilson Varela (6-2, 1 KO, 3 Sub)

77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak (7-1, 4 KO, 1 Sub) vs Jivko Stoimenov (13-4 1NC, 7 KO, 6 Sub)

61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (6-3, 1 KO) vs Patryk Chrobak (3-1, 2 KO, 1 Sub)

65,8 kg/145 lb: Wojciech Kazieczko (1-0, 1 KO) vs Luboš Lesák (2-0, 1 KO)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button