POLITYKA

Koalicja Obywatelska złożyła 3 wnioski o wotum nieufności wobec Szumowskiego, Kamińskiego i Ziobry

3 wnioski o wotum nieufności wobec ministrów PiS

Koalicja Obywatelska złożyła trzy wnioski o wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego, Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry.

Są to wnioski o wotum nieufności wobec ministrów:

  • Szumowskiego w związku z doniesieniami medialnymi o jego rodzinie oraz interesach,
  • Kamińskiego za to, że służby nie działają oraz wykorzystywanie Policji do ograniczania praw i swobód,
  • Ziobry, który ponosi pełną polityczną odpowiedzialność za to, że nie podejmowane są skuteczne działania wobec ludzi władzy oraz za wykorzystywanie Prokuratury do politycznych celów.

– Afera Szumowskiego obrazuje jak w soczewce wszystkie mechanizmy kontrolne, które zostały przez PiS wyeliminowane. Dziś widzimy, w jaki sposób państwo się psuje. Ryba psuje się od głowy. Rządzący powinni być poza wszelkimi podejrzeniami, tymczasem widzimy kolejne afery, w które zamieszani są prominentni działacze PiS-u. Widzimy, jak na naszych oczach znajomi, rodziny polityków PiS-u bogacą się, podczas gdy Polacy tracą pracę, gdy tysiące firm jest zamykanych każdego dnia. Najbardziej bulwersujące jest to, że nawet czas pandemii ci ludzie wykorzystują do tego, by w sposób nieuczciwy bogacić się, dzięki swoim układom budować swoje majątki. W dodatku politycy PiS przywykli do tego, by niestety ukrywać swoje majątki, przepisując je na osoby najbliższe. Afera Szumowskiego pokazuje, że nie chodzi tylko o ministra zdrowia, nie chodzi tylko o niejasne powiązania rodzinne i robienie interesów przez jego najbliższych, ale państwo nie działa w obszarze służb i prokuratury. To koledzy z rządu powinni nagłaśniać te afery, powinni stać na straży uczciwości i czystości ludzi władzy. Niestety, przez ostatnie pięć lat doprowadzono do sytuacji, która nigdy w historii nie miała miejsca. Nie funkcjonują służby. Ludzie władzy są bezkarni. Składamy 3 wnioski o wotum nieufności dla ministrów: Szumowskiego, Kamińskiego i Ziobry – mówił podczas konferencji prasowej liderów Koalicji Obywatelskiej przewodniczący Borys Budka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button