SPORTY WALKI

Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. 600 uczestników z 80 krajów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie

600 zawodników i zawodniczek zapowiedziało swój udział w Mistrzostwach Świata Juniorów (Youth) w boksie, które w dniach 10-24 kwietnia odbędą się w Kielcach.

Polska będzie po raz pierwszy gospodarzem imprezy tej rangi w pięściarstwie.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie odbędą się w stolicy województwa świętokrzyskiego – Kielcach, w nowoczesnej i wielofunkcyjnej Hali Legionów.

W ubiegłym roku reprezentacja Polski w boksie znakomicie spisała się podczas Mistrzostw Europy Juniorów (Youth), zdobywając sześć medali (dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe). Mistrzyniami Europy juniorek zostały Alexas Kubicki (kat. 51 kg) i Daria Parada (kat. 75 kg), wicemistrzynią Izabela Rozkoszek (kat. 57 kg), a brązowe medale zdobyły Natalia Kuczewska (kat. 48 kg), Julia Szeremeta (kat. 60 kg) i Barbara Marcinkowska (kat. 69 kg). Biało-czerwoni zajęli także bardzo dobre 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju. Wszystkie uczestniczki Mistrzostw Europy juniorów przygotowują się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kielcach.

– W ostatnich latach na ringach bokserskich z bardzo dobrej strony prezentują się polskie pięściarki zdobywające medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich. Liczę, że mężczyźni nawiążą do historycznych osiągnieć polskiego boksu sprzed lat. W 2021 r. najważniejszymi wydarzeniami sportowym na świecie będą Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020. Wierzę, że w składzie reprezentacji Polski na igrzyska znają się zawodnicy Polskiego Związku Bokserskiego, którzy mają bogatą historię startów w rywalizacji olimpijskiej. Bokserzy z 43 medalami znaleźli się na drugim miejscu w rankingu polskich sportów z największą liczbą krążków olimpijskich za lekkoatletami, którzy wywalczyli ich 57 oraz przed zawodnikami podnoszenia ciężarów z 34 medalami – powiedziała wiceminister Krupka.

– Za dwa lata będziemy obchodzić 100-lecie Polskiego Związku Bokserskiego. Po raz pierwszy mistrzostwa świata w boksie odbędą się w naszym kraju. Jeszcze nigdy nasz kraj nie był organizatorem imprezy tej rangi w żadnej kategorii wiekowej” – powiedział prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek. Dodał, że młodzieżowe mistrzostwa świata nieprzypadkowo odbędą się w Kielcach.

– Jestem dumny, że mistrzostwa świata odbędą się w moim rodzinnym mieście. W Kielcach są ogromne tradycje pięściarskie. To przecież miasto medalisty olimpijskiego Leszka Drogosza i wielu innych świetnych pięściarzy – podkreślił Grzegorz Nowaczek.

Przyznanie Polsce tych mistrzostw to efekt ponad dwuletnich starań działaczy Polskiego Związku bokserskiego. – O organizację tych mistrzostw starało się osiem państw. Na finiszu została Polska i Nikaragua. Na kongresie w Budapeszcie wygraliśmy głosowanie 18:2 – przypomniał Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. organizacji i rozwoju.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-21 kwietnia 2021 roku w Hali Legionów w Kielcach. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu reprezentantów 80 państw (600 pięściarek i pięściarzy z całego świata). Rywalizacja będzie prowadzona w następujących kategoriach wagowych:

– kobiety: 48 kg, 51 kg, 54 kg, 57 kg, 60, kg 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, +81 kg
– mężczyźni: 49 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button