KATOWICE

Katowickie lotnisko. Złamali obowiązujące restrykcje sanitarne

Katowice Airport

Planowana podróż trojga pasażerów z katowickiego lotniska do Londynu nie doszła do skutku.

Natomiast podróż mężczyzny przylatującego z Dominikany zakończyła się interwencją funkcjonariuszy Straży Granicznej na pokładzie statku powietrznego.

Troje pasażerów, którzy w dniach 9-11 kwietnia stawili się do odprawy samolotów rejsowych lecących do Londynu-Stansted lub Londynu-Luton (Wielka Brytania), to obywatel Wielkiej Brytanii oraz dwoje Polaków. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na mężczyzn sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę, natomiast na kobietę – obowiązek odbycia izolacji domowej. Wszyscy złamali zasady przebywania w odosobnieniu już na początku ciążącego na nich obowiązku, tj. od 8 kwietnia. Na podstawie art. 116§1a kodeksu wykroczeń Brytyjczyk oraz Polak zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Kobieta odmówiła przyjęcia mandatu w związku z czym sporządzono wniosek do sądu o jej ukaranie. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie podróżnych na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną.

Konsekwencje finansowe spotkały również pasażera lecącego na pokładzie samolotu do Pyrzowic z Puerto Plata (Republika Dominikańska). 42-letni mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu statku powietrznego związanych z założeniem maseczki. Po wylądowaniu samolotu w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach wobec pasażera naruszającego przepis art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze interweniowali funkcjonariusze tutejszej placówki Straży Granicznej. Za popełnione wykroczenie Polak został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych.

Straż Graniczna przypomina, aby przebywając na pokładzie samolotu lub na terenie portu lotniczego wykonywać polecenia nie tylko służb, ale również kapitana i załogi statku powietrznego oraz pracowników obsługi lotniska.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button