SPORTY WALKI

Katowice. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKU, WTKF i Fudokan

ME w Karate Tradycyjnym 2021

Największe wydarzenie karate tradycyjnego w 2021 roku odbędzie się w katowickim Spodku.

W dniach 46 października 2021 Hala Spodek zapełni się karatekami z całej Europy na płycie będą toczyć się aż 4 imprezy Puchar Europy Dzieci WTKU, Mistrzostwa Europy WTKF i WBKA, XXV Mistrzostwa Europy WFF oraz I Mistrzostwa Europy WTKU (Platforma łącząca 3 największe federacje karate tradycyjnego WTKF, WBKA i WFF).

W poniedziałek 4 października swoje zmagania będą toczyć dzieci w ramach Pucharu Europy (zawodnicy w wieku 13 lat i młodsi), we wtorek odbędą się rywalizacje wewnątrz federacji, a w środę odbędą się pierwsze mistrzostwa platformy wraz z uroczystymi finałami.

Wśród pretendentów do medalu znajdują się również zawodnicy ze Śląska reprezentanci klubu karate MUKS Bytom Maria Wysogląd, Michał Sowa, Wojciech Całka i Kacper Pogoda.

 

W dniach 2-6 października w Katowicach odbędą się istotne dla całego środowiska karate tradycyjnego wydarzenia:
 
– 1. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKU (platforma WTKF, ETKF, WFF, WBKA),
– 35. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKF,
– Mistrzostwa Europy Fudokan,
– Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym – Platforma WTKF, ETKF, WFF, WBKA.
 
Zaplanowane zawody, szczególnie 1. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKU (platforma WTKF, ETKF, WFF, WBKA), będą miały historyczne znaczenie, gdyż na matach zmierzą się najlepsi zawodnicy reprezentujący poszczególne międzynarodowe organizacje karate tradycyjnego – World Traditional Karate-do Federation, European Traditional Karate Federation, World Fudokan Federation i World Budo Karate Association. Będzie to również kolejne wydarzenie wpisujące się w dążenie do integracji wymienionych powyżej międzynarodowych organizacji.
 
Wstęp na wszystkie dni imprezy jest wolny (zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi może obowiązywać limit osób na hali).

 

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button