LOTNICZE NEWSY

Katowice Airport – zimowy rozkład 2019/2020. Nowe trasy m.in. do Gambii, ZEA, Kenii i Islandii

Katowice Airport

W piątek 27 grudnia 2019 roku katowickie lotnisko zainaugurowało nowe połączenie czarterowe jednego z biur podróży do Bandżul w Gambii.

Rejsy na tym sezonowym kierunku wakacyjnym, realizowane będą co tydzień, do 20 marca 2020 roku. Gambia jest jednym z ośmiu państw, do których w ramach czternastu połączeń czarterowych, można polecieć w sezonie „Zima 2019/2020” z Katowice Airport.

– Gambia to obok Omanu, Kenii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich kolejny oryginalny kierunek wakacyjny, który w tegorocznym sezonie zimowym dostępny jest z Katowice Airport. Oferując także w niskim sezonie, bogatą siatkę połączeń czarterowych, Pyrzowice potwierdzają swoją dominującą pozycję w kraju w tym segmencie przewozów lotniczych. Mijający rok będzie w Katowice Airport rekordowy jeśli chodzi o ruch czarterowy. Po raz pierwszy w historii, w tej kategorii ruchu, obsłużonych zostanie tu ponad dwa miliony podróżnych – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pyrzowice są liderem wśród polskich portów lotniczych w segmencie przewozów czarterowych. W trakcie tegorocznego szczytu sezonu, siatka połączeń wakacyjnych Katowice Airport obejmowała 56 kierunków. Bogatą ofertą w ruchu czarterowym, port dysponuje także w rozkładzie „Zima 2019/2020”. Pasażerowie mogą polecieć z Pyrzowic na czternastu trasach. Po cztery kierunki – najwięcej w rozkładzie – dostępne są do Hiszpanii (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote) oraz do Egiptu (Sharm El Sheikh, Hurghada, Taba, Marsa Alam). Po jednej trasie dostępne jest do: Portugalii (Madera), Turcji (Antalya), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Ras El Khaimah), Kenii (Mombasa), Omanu (Salalah) oraz wspomnianej już Gambii (Bandżul).

ROZKŁAD ZIMA 2019/2020 Z KATOWICE AIRPORT. 13 NOWYCH KIERUNKÓW REGULARNYCH I BOGATA OFERTA CZARTEROWA

W Katowice Airport zimowy rozkład lotów obowiązuje do soboty 28 marca 2020 r. W jego ramach siatka połączeń pyrzowickiego lotniska obejmować będzie 64 trasy regularne i czarterowe do 22 państw.

Siatka połączeń regularnych

W skład połączeń realizowanych w ramach ruchu rozkładowego, podczas tegorocznego sezonu zimowego w Katowice Airport wchodzi 50 tras. Osiem kierunków – najwięcej na mapie połączeń lotniska – umożliwi przelot do Wielkiej Brytanii, siedem do Włoch, a sześć do Niemiec i na Ukrainę. Pięć destynacji w tegorocznym rozkładzie dostępnych jest do Norwegii, trzy do Hiszpanii i Szwecji, a dwie do Irlandii, Holandii oraz na Cypr. Za pomocą jednego połączenia pasażerowie z Katowice Airport mogą dotrzeć na Islandię oraz do Grecji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Gruzji oraz Izraela. W siatce znajduje się również jedno połączenie krajowe: do Warszawy.

W rozkładzie „Zima 2019/2020” aż 13 połączeń z Katowice Airport to nowości. Najwięcej nowych tras do swojej oferty wprowadzi Ryanair, który przy okazji zainauguruje również otwarcie nowej bazy operacyjnej na lotnisku w Pyrzowicach. Irlandzki przewoźnik zaoferuje w trakcie sezonu rekordową, obejmującą 18 kierunków, siatkę połączeń regularnych. W rozkładzie dostępnych będzie sześć, już oferowanych przez linię tras, to jest: Ateny, Birmingham, Dublin, Edynburg, Londyn-Stansted i Mediolan-Bergamo. W rozkładzie „Zima 2019/2020” przewoźnik poszerzy ofertę z Pyrzowic o dwanaście nowych tras, będą to: Oslo-Torp, Goteborg, Cork, Manchester, Dortmund, Kolonia-Bonn, Bolonia, Brindisi, Katania, Paphos, Kijów-Borispoloraz Odessa. Nowe połączenie – również do Odessy – otworzy Wizz Air.

Siatka połączeń czarterowych

Katowice Airport jest liderem w segmencie obsługi ruchu czarterowego wśród czternastu polskich lotnisk. Pyrzowice mogą pochwalić się zarówno rekordowo wysoką liczbą korzystających z usług czarterowych pasażerów, jak i najobszerniejszą siatką połączeń zimowych wśród lotnisk regionalnych. W rozkładzie „Zima 2019/2020” podróżnicy będą mieli do wyboru czternaście tras czarterowych do ośmiu państw. Cztery trasy – najwięcej w rozkładzie – dostępne są do Hiszpanii (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote) oraz Egiptu (Sharm El Sheikh, Hurghada, Taba, Marsa Alam). Za pomocą jednego połączenia będzie można dotrzeć do Portugalii (Madera), Turcji (Antalya), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Ras El Khaimah), Kenii (Mombasa), Omanu (Salalah) oraz Gambii (Bandzul).

– Rozkład „Zima 2019/2020” w Katowice Airport ma spory potencjał wzrostu. Prognozujemy, że w ruchu ogółem każdy miesiąc w okresie listopad-marzec będzie najlepszym w historii lotniska. Wpływ na ten stan rzeczy będzie miał start bazy linii lotniczej Ryanair z aż dwunastoma nowymi kierunkami. Pod względem liczby nowości w zimie, w gronie trzynastu lotnisk regionalnych, Pyrzowice będą liderem. Dobrego wyniku spodziewamy się także w przewozach czarterowych, ponieważ jak co roku, w okresie późnej jesieni i zimy, dysponujemy solidną i zróżnicowaną siatką połączeń wakacyjnych – mówi Artur Tomasik.

Siatka połączeń regularnych w trakcie sezonu Zima 2019/2020. Nowe trasy zostały podkreślone.

 • Wielka Brytania (8): Londyn-Luton (Wizz Air), Doncaster-Sheffield (Wizz Air), Liverpool (Wizz Air), Bristol (Wizz Air), Birmingham (Ryanair), Edynburg (Ryanair), Londyn-Stansted (Ryanair), Manchester (Ryanair)
 • Włochy (7): Mediolan-Bergamo (Wizz Air), Mediolan-Bergamo (Ryanair), Bolonia (Ryanair), Rzym-Ciampino (Wizz Air), Brindisi (Ryanair), Katania (Wizz Air), Katania (Ryanair)
 • Niemcy (6): Dortmund (Ryanair), Dortmund (Wizz Air), Kolonia-Bonn (Ryanair), Kolonia-Bonn (Wizz Air), Frankfurt (Lufthansa), Monachium (Lufthansa)
 • Ukraina (6): Lwów (Wizz Air), Kijów-Żuliany (Wizz Air), Kijów-Borispol (Ryanair), Charków (Wizz Air), Odessa (Ryanair), Odessa (Wizz Air)
 • Norwegia (5): Oslo-Torp (Wizz Air), Oslo-Torp (Ryanair), Alesund (Wizz Air), Stavanger (Wizz Air), Bergen (Wizz Air)
 • Hiszpania (3): Barcelona (Wizz Air), Teneryfa (Wizz Air), Fuerteventura (Wizz Air)
 • Szwecja (3): Sztokholm-Skavsta (Wizz Air), Malmo (Wizz Air), Goteborg (Ryanair)
 • Irlandia (2): Dublin (Ryanair), Cork (Ryanair)
 • Holandia (2): Amsterdam (Transavia), Eindhoven (Wizz Air)
 • Cypr (2): Larnaka (Wizz Air), Paphos (Ryanair)
 • Islandia (1): Reykjavik (Wizz Air)
 • Grecja (1): Ateny (Ryanair)
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie (1): Dubaj (Wizz Air)
 • Gruzja (1): Kutaisi (Wizz Air)
 • Izrael (1): Tel Aviv (Wizz Air)
 • Polska (1): Warszawa (PLL LOT)

Siatka połączeń czarterowych

Pyrzowice to największy krajowy port w segmencie przewozów czarterowych. Tylko w zeszłym, rekordowym roku w tym segmencie ruchu obsłużono 1 974 235 pasażerów. W rozkładzie „Zima 2019/2020” Katowice Airport dysponuje najbogatszą siatką połączeń czarterowych wśród trzynastu krajowych lotnisk regionalnych. W rozkładzie „Zima 2019/2020” podróżni będą mieli do wyboru 14 tras czarterowych do 8 państw.

Siatka połączeń czarterowych w trakcie sezonu „Zima 2019/2020”

 • Hiszpania (4): Teneryfa, Fuerteventura, Las Palmas, Lanzarote
 • Egipt (4): Sharm El Sheikh
 • Turcja (1): Antalya
 • Kenia (1): Mombasa
 • Oman (1): Salalah
 • Gambia (1): Bandzul
 • Portugalia (1): Madera (Funchal)
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie (1): Ras El Khaimah

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button