POLSKA

Karta Dużej Rodziny. Ponad 3 mln osób korzysta z systemu zniżek

Karta Dużej Rodziny

Milion rodzin wielodzietnych uczestniczy w programie Karty Dużej Rodziny.

– Dalej będziemy rozwijać program, żeby karta w jak największym stopniu odpowiadała na potrzeby rodzin wielodzietnych – mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha.

Wiceminister Socha wręczyła symboliczną kartę rodzinie państwa Malinowskich z gminy Turośl w województwie podlaskim, która dołączyła do programu jako milionowa rodzina.

– To mała uroczystość, ale dotyczy wielkich spraw. Mamy już milion rodzin, które korzystają z przywilejów Karty Dużej Rodziny. To dowód na to, że KDR jest atrakcyjna dla rodzin wielodzietnych –powiedziała podczas piątkowych uroczystości wiceminister Barbara Socha.

Dodała, że rodziny wielodzietne od kilku lat otoczone są szczególną uwagą. – Doceniamy trud rodziców włożony w wychowanie większej liczby dzieci. Zamierzamy dalej rozwijać program, żeby Karta Dużej Rodziny stawała się coraz bardziej powszechna, żeby stanowiła realne wsparcie dla dużych rodzin – mówi Barbara Socha.

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin. Z KDR korzysta blisko 3,25 mln osób, to ponad 2,5 razy więcej niż w 2015 roku. W programie uczestniczy 7,2 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w ponad 27 tys. lokalizacji.

Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, w której rodzic lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Z programu mogą, również korzystać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Od 2019 roku o KDR mogą wnioskować osoby, które miały kiedykolwiek na utrzymaniu troje lub więcej dzieci.
(MRPiPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button