PODRÓŻERÓŻNOŚCI

Karakorum. Andrzej Bargiel pod Yawash Sar II. Wkrótce zjedzie na nartach z dziewiczego szczytu

Karakoram Ski Expedition

Andrzej Bargiel wraz ze swoim teamem: Jędrkiem Baranowskim, Dariuszem Załuskim, Kubą Gzelą i Bartkiem Pawlikowskim wyruszyli do Pakistanu dokładnie tydzień temu.

Andrzej Bargiel. Wyprawa Karakoram Ski Expedition (fot. Bartek Pawlikowski)

Za nimi tydzień podróży w kierunku bazy pod szczytem Yawash Sar II, którym jest pierwszym celem wyprawy Karakoram Ski Expedition. Podróż to ponad 20 godzin podróży busem z Islamabadu do Gilgit, niesamowitą Karakoram Highway. Następnie podobny czas podróży częściowo busem, a częściowo jeepami do Shimshal, najwyżej położonej miejscowości w rejonie Hunza oraz miejsca początku trekkingu.

Wyprawa Karakoram Ski Expedition (fot. Bartek Pawlikowski)

Dziś już trzeci dzień trekkingu. Ekipa wyruszyła o 3-ej rano lokalnego czasu z wysokości 4200 m n.p.m., przed nimi mocno zaśnieżona przełęcz położona na wysokości około 5000 m n.p.m., dalej pozostaje już zejście do bazy pod Yawash Sar II.

Wyprawa Karakoram Ski Expedition (fot. Bartek Pawlikowski)
Wyprawa Karakoram Ski Expedition (fot. Bartek Pawlikowski)

#KARAKORAMSKIEXPEDITION

Celem wyprawy KARAKORAM SKI EXPEDITION jest zdobycie i zjechanie na nartach z dwóch sześciotysięczników – położonego w Dolinie Hushe szczytu Laila Peak (6096 m n.p.m.) o wyjątkowo charakterystycznym kształcie, uznawanego za jeden z najpiękniejszych szczytów na świecie oraz znajdującego się w Dolinie Ghidims-Dur dziewiczego szczytu Yawash Sar II (6178 m n.p.m.).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button