MOTOSPORT

Kamena Rally Team mistrzami Europy FIA CEZ

Rajdy

Ekipa z Kamena Rally Team została mistrzami Europy FIA CEZ.

Wygrywając ostatnią rundę Mistrzostw Europy przypieczętowali ten tytuł.

Kamena Rally Team (fot. Kamena Rally Team)

Dodatkowo zdobyli tytuł:

  • Mistrzów Węgier w klasie T4,
  • Tytuł wicemistrzów Węgier w klasyfikacji generalnej całego sezonu.

Raid of the Champions kończą:

– 1. Miejsce w klasyfikacji generalnej,

– 1. Miejsce w klasie T4.

Przed Kamena Rally Team ostatni rajd z tej miesięcznej wyprawy. Tym razem wracają do Polski.

Kamena Rally Team (fot. Kamena Rally Team)

Rajdowa wyprawa po Europie KAMENA RALLY TEAM

Rajdowy sezon 2021 dobiega końca. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team nie byliby sobą, gdyby nie postanowili zakończyć go z przytupem. Ich plan jest bardzo ambitny – 4 rajdy w 4 krajach w 4 tygodnie.

Za nimi triumfy w 4V Rally Raid Romania, Baja Troia oraz Raid of the Champions.

Kamena Rally Team (fot. Kamena Rally Team)

Z Węgier Kamena Rally Team powróci do Polski, gdzie zmierzą się w Baja Żagań, będącą ostatnią rundą Mistrzostw Polski. Zawodnicy będą rywalizować na wymagającym poligonie w Żaganiu, gdzie dodatkowo można trafić na niecodzienne niespodzianki, jak spotkanie z czołgiem Abrams, jakiego kiedyś doświadczyła tu załoga Kamena Rally Team. Ten polski rajd będzie ostatnim startem w sezonie dla Kamena Rally Team. Po nim Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz odstawią na półkę tegoroczne trofea i odwieszą kaski.

Więcej

Zrobili to! Kamena Rally Team za swój główny cel w tym sezonie postawił sobie zdobycie tytułu Mistrzów Europy i w miniony weekend ten cel został zrealizowany. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wygrali węgierski Raid of the Champions, pieczętując zwycięstwo w Mistrzostwach Europy i zdobywając kolejny tytuł Mistrzów Węgier. Ponadto zespół wywalczył kolejne punkty przybliżające ich do tytułu Mistrzów Polski.

Rozgrywany na Węgrzech Raid of the Champions był dla Kamena Rally Team najważniejszym rajdem w tym sezonie. Tu bowiem ważyły się losy dwóch tytułów, o które Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz walczyli w tym roku – Mistrzów Europy FIA-CEZ i Mistrzów Węgier. Raid of the Champions stanowił ich finałową rundę. Załoga ta nie miała sobie równych zarówno w klasyfikacji pojazdów SSV, jak i w generalce. Wygrywając ten węgierski rajd, zawodnicy Kamena Rally Team przypieczętowali zwycięstwo w obu mistrzowskich seriach, a także zdobyli komplet punktów do dobiegających końca Mistrzostw Polski.

– Raid of the Champions był kulminacyjnym punktem naszej miesięcznej podróży po Europie, bo tu krzyżowały się aż trzy cykle Mistrzostw, w jakich w tym roku walczymy. Dzięki zwycięstwu w tym rajdzie wreszcie możemy się cieszyć z tytułu Mistrzów Europy i, po raz kolejny, Mistrzów Węgier. Do kompletu brakuje nam jeszcze wygranej w Mistrzostwach Polski, ale zdobyte na Węgrzech punkty przybliżają nas również do tego celu. Poza tym, jest to nasza trzecia wygrana z rzędu, tak więc europejska wyprawa jak dotąd przebiega fantastycznie – mówi zadowolony Tomasz Białkowski.

To także trzecia z rzędu wygrana załogi Kamena Rally Team w samym Raid of the Champions, ale tym razem cenniejsza niż poprzednie, albowiem duet ten musiał się tu zmierzyć z wyjątkowo silną stawką. Tocząca się na Węgrzech rywalizacja w aż trzech seriach mistrzowskich sprawiła, że na starcie stawiło się ponad 20 załóg SSV. Tomaszowi Białkowskiemu i Dariuszowi Baśkiewiczowi udało się pokonać nie tylko wszystkie z nich, ale także wszystkie załogi samochodowe, zwyciężając w klasyfikacji generalnej rajdu. A nie było to łatwe nie tylko ze względu na liczną i mocną konkurencję.

– Raid of the Champions był krótki, szczególnie w porównaniu z dwoma ostatnimi rajdami, w jakich braliśmy udział podczas naszej podróży po Europie, bo liczył zaledwie 240 km oesowych. Myśląc o zwycięstwie w nim, od początku trzeba było narzucić szybkie tempo. Ważna była też koncentracja, bo ścigaliśmy się tu na różnych nawierzchniach. Trasa mocno różniła się od poprzednich edycji tego rajdu. Zgodnie z zapowiedziami organizatora, mieliśmy tu wszystko – od szybkich, szutrowych partii, po fragmenty górskie, z dużą ilością podbić. Było naprawdę fajnie! Lubimy różnorodność! – podsumował występ w rajdzie Dariusz Baśkiewicz.

Kamena Rally Team cieszy się nie tylko ze swojego sukcesu w Raid of the Champions. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że obok nas, na drugim stopniu podium, stanęli nasi przyjaciele – Piotr i Karolina Otko. Pokazali oni w tym rajdzie prawdziwego ducha walki, bo aż do samego końca walczyli o tę pozycję. Dzięki temu na podium powiewała nie jedna, a dwie biało-czerwone flagi. To na zagranicznych rajdach zawsze sprawia ogromną przyjemność – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button