LEKKOATLETYKA

Justyna Święty-Ersetic najlepsza w World Athletics Indoor Tour!

World Athletics Indoor Tour. Justyna Święty-Ersetic triumfuje!

Justyna Święty-Ersetic podczas mityngu w Madrycie zapewniła sobie triumf w tegorocznym cyklu World Athletics Indoor Tour.

Polka wygrała bieg na 400 metrów z czasem 51.93. Czwarte miejsce zajęła Iga Baumgart-Witan – 52.62.

Zwycięstwo Raciborzanki jest szóstym zwycięstwem reprezentanta Polski w tym prestiżowym cyklu. Do tej pory dwukrotnie wygrywał w nim Adam Kszczot, a Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda i Piotr Lisek mają po jednym zwycięstwie.

W pchnięcia kulą Konrad Bukowiecki z 21.73 m uplasował się tuż za triumfatorem Chorwatem Filipem Mihaljevicem (rzucił o 1 cm dalej).

W biegu na 800 metrów najlepszy był Collins Kipruto z czasem 1:46.09. Adam Kszczot był trzeci (1:46.32), a czwarty Marcin Lewandowski (1:46.56).

Czwarte miejsce z czasem 7.68 zajął w biegu przez płotki Damian Czykier.

W Madrycie Yulimar Rojas z Wenezueli ustanowiła halowy rekord świata w trójskoku! Wicemistrzyni olimpijska z Rio z wynikiem 15.43 poprawiła aż o 7 centymetrów dotychczasowy rekord Rosjanki Tatianu Lebiediewej z mistrzostw świata w Budapeszcie w 2004 roku.

Święty-Ersetic i Kaczmarek najlepsze w Eaubonne

Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek kilka dni temu były najlepsze w biegach na 400 metrów podczas kobiecego mityngu we francuskim Eaubonne.

Justyna Święty-Ersetic wygrała w biegu A z czasem 52.24. W drugiej serii B Natalia Kaczmarek pokonała swoje rywalki z czasem 53.59.

Marcin Lewandowski trzeci w Liévin

Marcin Lewandowski kilka dni wcześniej zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas mityngu Hauts de France Pas de Calais we francuskim Liévin. Polak wbiegł na metę z czasem 3:38.10. Wygrał Samuel Tefera z wynikiem 3:35.54.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button