Jednorożec lub łódka. Aleksander pierwszym właścicielem łódzkich śpioszków i maskotki

"Witaj w Łodzi"

Bawełniane śpioszki z hasłem „Witaj w Łodzi” – miejskie gadżety wcale nie muszą być nudne.

Od 1 czerwca wszystkie maluchy rejestrowane w Urzędzie Stanu Cywilnego będą dostawały śpiochy z miejskim nadrukiem.

Łódź uroczyście wita na świecie swoich nowych mieszkańców. Od 1 czerwca podczas rejestracji dziecka we wszystkich USC mali łodzianie dostaną pamiątkowe śpioszki z wizerunkiem jednorożca lub z motywem łódki. Jako pierwsze te wyjątkowe upominki otrzymały maluchy urodzone w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. L. Rydygiera. Śpioszki i maskotki czternastu nowo narodzonym łodzianom wręczyła prezydent Hanna Zdanowska.

Bawełniane śpioszki z hasłem „Witaj w Łodzi” (fot. UMŁ)

– Każdy maluch, każde dziecko, które rodzi się w Łodzi to dla nas olbrzymia radość oraz wielki skarb. Postanowiliśmy od 1 czerwca honorować wszystkie nasze maluchy i pokazać ich rodzicom, a także im samym, jak ważna jest tożsamość miejsca urodzenia. Od 1 czerwca wszyscy rodzice, którzy będą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego po akt urodzenia, otrzymają śpioszki z łódzkim akcentem – zaznacza prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Pierwszym właścicielem miejskich śpioszków został urodzony dwa dni temu mały Aleksander. Maluch przespał wizytę prezydent Łodzi, ale jego rodzice Milena Paprocka-Zjawiona i Wojciech Zjawiony deklarują, że prezent jest trafiony: – Świetny pomysł takich odwiedzin i takiej opieki ze strony miasta. To bardzo dobra inicjatywa, by wszystkim maluszkom dawać takie upominki. Olek będzie godnie reprezentował Łódź – zapewnia dumny tata.

Miasto przygotowało dwa wzory ubranek. Świeżo upieczeni rodzice będą mogli dla swojej pociechy wybrać śpioszki z motywem łódki lub z jednorożcem. Nadruki, które znalazły się na ubrankach wybrali łodzianie w internetowym głosowaniu na platformie Vox Populi. Łącznie oddano prawie 1100 głosów. Śpiochy z motywem łódki zdobyły ponad 77 proc. głosów, podczas gdy na ubranka z jednorożcem glosowało około 20 proc. łodzian.
(UMŁ)

Exit mobile version