SIATKÓWKA

Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Rumunii. Polski zespół w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel w meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe 3:0 mistrza Rumunii Arcadę Galati.

Dzięki temu awansował do fazy grupowej tych rozgrywek.

Kwalifikacje Ligi Mistrzów, w których wziął udział polski zespół, były istną sagą. Pierwotnie w rundzie tej miały się odbyć trzy turnieje u każdego z uczestników, ale przez pojawiające się zakażenia koronawirusem początkowo założony terminarz gier został wywrócony do góry nogami. Ostatecznie zarządzono jeden turniej w rumuńskim Gałaczu i to nim rozstrzygnęły się losy awansu do fazy głównej Ligi Mistrzów. W ostatniej chwili wypadła z niego ekipa węgierska – Fino Kaposvar i o „być albo nie być” w najlepszej dwudziestce zespołów na Starym Kontynencie decydował jeden mecz.

Na pojedynek z rumuńskim zespołem trener Luke Reynolds desygnował taki sam skład, jak w ostatnim spotkaniu ligowym z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. W wyjściowym zestawieniu znaleźli się więc: Mohamed Al Hachdadi, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Yacine Louati, Rafał Szymura i na libero Jakub Popiwczak.

W 4. rundzie LM Jastrzębski Węgiel trafił do grupy z: rosyjskim Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Ljubljana oraz niemieckim Berlin Recycling Volleys. Faza ta będzie miała formułę dwóch turniejów w każdej z pięciu grup, w których drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”. Pierwszy z turniejów w tej grupie odbędzie się w Berlinie w dniach 8-10.12.2020, natomiast drugi – w Kazaniu w terminie 9-11.02.2021. Do ćwierćfinału awansuje pięciu zwycięzców grup i trzy zespoły z najlepszym dorobkiem punktowym z drugich miejsc.

Jastrzębski Węgiel (fot. CEV)

MVP: Yacine Louati.

CSM Arcada Galati – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

CSM Arcada Galati: Talpa, Nałobin, Lescov, Sestan, Bala, Klapwijk, Kantor (libero) oraz Jovanović, Stanković, Olteanu, Darlaczi, Cristudor (libero), Rata

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Szalacha, Gierżot, Cichosz-Dzyga
(Jastrzębski Węgiel)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button