POLSKA

Jarosław Kaczyński ponownie obraża osoby transpłciowe. „To jest sprzeczne z biologią i ze zdrowym rozsądkiem”

"To bzdura i objaw szaleństwa"

Kolejny raz Jarosław Kaczyński obraża osoby transpłciowe.

Tym razem spotkał się z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie.

– Chodzi o zmianę płci na zasadzie decyzji, No że na przykład pan marszałek mówi, że od dzisiaj od godziny tej i tej. Potem jest za dwadzieścia cztery siódma – ja mam na imię Zofia – rozpoczął swoje wywody prezes PiS. Mówiąc to zerkał na zegarek, a publiczność rechotała i oklaskiwała te słowa.

Dodał, że „z punktu widzenia przepisów, które już dzisiaj są na niektórych uczelniach, gdyby pan był na przykład pracownikiem takiej uczelni, to trzeba by się było do pana tak zwracać. A jakby się ktoś nie zwracał, byłby dyscyplinarnie za to karany”.

– Można powiedzieć, że to jest sprzeczne z biologią, bo wiadomo, różnica jest już w genach między kobietami a mężczyznami. Jest też sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i z tym wszystkim, co było podstawą budowy naszej cywilizacji – zakończył mówić te bzdury szef tej partii.

Zaś w Myszkowie Jarosław Kaczyński powiedział:

„Procesu, który będzie prowadził do głębokiej reformy UE, a także do tego, że zacznie się cofać ideologiczne szaleństwo, które też jest nam narzucane. To szaleństwo odnoszące się do obyczajów i relacji między kobietami a mężczyznami.

Może komuś się to podoba, niech podniesie rękę. Może mam już swoje lata, ale myślę, że i ci młodsi uważają jednak, że to po prostu bzdura i objaw szaleństwa. Chcemy, żeby to zaczęło się cofać, i nie chcemy, żeby to zaczęło panować w Polsce”.

Kaczyński za podobne wypowiedzi został już ukarany naganą przez sejmową komisję etyki.

Kaczyński już został ukarany przez komisję etyki za wypowiedzi o osobach transpłciowych z 25 czerwca we Włocławku.

Naganę otrzymał za „haniebne naśmiewanie się z osób transpłciowych, bo naruszył takim zachowaniem dobre imię Sejmu i odpowiedzialności. To hańba, by prezes partii rządzącej zachowywał się skandalicznie i szydził z Polek oraz Polaków”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button